زندگی در ارمنستان

شروع زندگی، کسب و کار و تحصیل در ارمنستان

تقریبا بعد از بحران جهانی سال دو هزار و هشت و به دنبال آن با تشدید تحریم های جهانی علیه ایران و نیز گرانی بی سابقه  دلار، کشور ارمنستان به یک گزینه هر چه بهتر برای ایرانیان برای انجام خیلی از امور عمومی و حتی تخصصی تبدیل شد که به چند نمونه آن در زیر اشاره میشود:

اولا بدلیل روابط دوستانه و عمیق تهران با ایروان و نیز دور بودن ارمنستان از بازار داغ تجارت و حتی سیاست در منطقه، دولت ارمنستان کمترین مسئله در رابطه با ثبت شرکت ایرانیان و نیز اخذ اقامت ایشان را داشته است. هم اکنون ایرانیان عزیز می توانند بسادگی از طرق معمول ثبت شرکت یا استخدام یا حتی اخذ پذیرش دانشجوئی از یکی از دانشگاه های ارمنستان، اقدام به اخذ اقامت یکساله این کشور کنند. (لازم به توضیح است که اقامت دائم، پاسپورت یا پنج ساله شرایط خاص خود را دارد که بهر حال مسیر آن از اقامت یکساله شروع میشود، پس نگران آن نبوده و با خیال راحت با هر هدفی از اقامت یکساله شروع کنید) بنابراین برای آندسته از افراد که تمایل داشته باشند اقامت یکساله ارمنستان را بگیرند بسادگی و با هزینه بسیار مناسب ( مراجعه کنید به لیست تعرفه های ما ) پس از ثبت شرکت در زمان یک یا دو روز ( مراجعه کنید به مدت زمان انجام کارها توسط ما ) اقدام به اخذ اقامت یکساله ارمنستان نمایند. دقت کنید که اقدام به درخواست طی یک تا دو روز کاری انجام می شود ولی کارت اقامت یکساله در صورت قبولی طی مدت زمان یک ماه صادر خواهد شد.

دوما هزینه های زندگی و نیز تورم در ارمنستان بسیار ناچیز بوده ( نسبت به سایر کشورهای همسایه ایران ) و این مسئله با توجه به تورم شدید در ایران و نیز گرانی دلار حتی زندگی را در ایروان به صرفه تر از تهران می کند. اجاره کردن یک منزل یکخوابه در ایروان بسادگی با یک میلیون تومان ایران امکان پذیر بوده (حدود سیصد دلار) و هزینه های آب و برق و گاز و تلفن و اینترنت بزحمت با رعایت صرفه جوئی از پنجاه دلار تجاوز می کند. لازم به ذکر است که شما در ایروان نیاز به دادن پول پیش ندارید و صرفا با دادن یک ماه اجاره ماه اول و نیز یک ماه بعنوان گارانتی برای پرداخت هزینه های آب و برق و گاز می توانید اسکان یابید. نکته مهم تر اینکه خانه های ارمنستان مبله میباشند و نیاز به وسایل خانه هم نیست. جابجائی در ایروان بسیار کم هزینه می باشد. مینی بوس ها و اتوبوس های شهری تقریبا همه جای شهر را پوشش میدهند و به همین دلیل اکثر مردم ارمنستان از وسایل نقلیه عمومی استفاده میکنند. بلیط این وسایل نقلیه عمومی صد درام یعنی حدود هشتصد تومان ایران است که می توان هر مسیری را با صد درام طی کرد. همچنین مترو نیز وجود دارد که دارای یک خط بیشتر نیست و تقریبا یکی از گزینه های ایده ال برای مسافرت های داخل شهری است. در ضمن چنانچه شما حاضر باشید کمی از مرکز شهر فاصله بگیرید (مثلا چند ایستگاه تا مرکز شهر که حدود ده تا پانزده دقیقه با مترو طول میکشد) می توانید هزینه های زندگی خود را حتی تا صد دلار دیگر هم کاهش دهید. بنابراین مسئله مهاجرت به ارمنستان در طی یک هفته و با صرف هزینه بسیار پائین امکان پذیر است. رفت و آمد هم بین تهران و ایروان بسیار ساده بوده و جدا از خطوط هوائی (در هفته حداقل دو بار)، بصورت زمینی از ترمینال آزادی هر روز دو اتوبوس به سمت ایروان حرکت می کنید که کرایه رفت و برگشت آن هم حدود دویست هزار تومان می باشد. ویزای ارمنستان هم برای ایرانیان عزیز همان موقع ورود به خاک ارمنستان داده می شود. ویزای بیست و یک روزه با هزینه سه تا پنج هزار درام (بیست تا چهل هزار تومان) و ویزای چهار ماهه (پنجاه دلار) بسادگی داده می شود. بطور خلاصه شما می توایند همین الان وسایل خود را جمع کرده و فردا صبح ترمینال آزادی از طریق شرکت تعاونی دیدار سیر گیتی طی بیست و چهار ساعت در ایروان باشید. منزل شما نیز طی چند ساعت گرفته می شود که از همان ابتدا تمیز و آماده زندگی است. و به همین راحتی زندگی در ایروان آغاز می شود. در آخر این بخش ذکر این نکته که یک خانواده سه نفره در ارمنستان با دویست تا سیصد دلار می توانند زندگی کنند و این تعداد افراد اکثریت جامعه ارمنی ایروان را تشکیل می دهند. بنابراین زیاد نگران نحوه زندگی و هزینه های آن نباشید.

سوما مسئله تحصیل در دانشگاه های ارمنستان نیز بسیار ساده تر و ارزان تر از سایر کشورهای اطراف ایران می باشد. شما می  توانید اکثر رشته های تحصیلی را با زبان انگلیسی یا ارمنی و روسی (بعد از گذراندن یکسال کورس زبان) انتخاب کرده و با هزینه دو تا سه هزار دلار در سال (بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه انتخابی) ادامه

تحصیل بدهید. مدارک تعدادی از دانشگاه های ایروان معتبر بوده و وزارت آموزش عالی ایران نیز آن ها را تایید میکند. (طی چند سال گذشته هر سال قوانین مربوط به وزارت آموزش عالی تغییر میکند، بنابراین اگر این مسئله برای شما مهم است حتما در همان موقع اقدام به استعلام نمائید.)

در نهایت مسئله کسب و کار در ارمنستان تا حدود خیلی زیادی بستگی به ابتکار و همت و مهارتهای خودتان دارد. چنانچه بخواهید جائی استخدام شوید باید در رزومی خود حتما تسلط به زبان ارمنی و روسی را داشته باشید ولی در غیر اینصورت اگر بصورت مستقل مایل به شروع تجارت باشید مدت زمان زیادی طول نخواهد کشید تا بتوانید بین ایران و ارمنستان کار و کسبی را راه اندازی کنید. این مسئله میتواند واردات کالائی به ارمنستان یا ارائه خدماتی به ایرانیان اینجا باشد. البته بسته به مهارتهای شما دامنه کاری شما می تواند از این هم فراتر رفته و افراد محلی اینجا را نیز به بازار هدف خود اضافه کنید.

در مجموع شرایط ساده و بدون درد سر ثبت شرکت و افتتاح حساب در بانکهای ارمنستان (چند تا از بانکهای ارمنی به ایرانیان خدمات بانکی می دهند) و نیز شرایط بصرفه زندگی در ارمنستان و همچنین تحصیل ارزان در دانشگاه های آن، این کشور را به یک گزینه ایده آل برای آندسته از افراد که زندگی، تحصیل یا کار در خارج از ایران را انتخاب می کنند، تبدیل کرده است. ما در گروه  ILSC آمادگی کامل داریم تا با افتخار شما را در هر یک از موارد یاد شده کمک و یاری کنیم. نکته آخر اینکه در این مقاله سعی شده تا کلیتی از ارمنستان برای شما ارائه شود. در صورت نیاز به جزئیات حتما بخشهای مربوطه در سایت را مطالعه کنید یا در صورت نیاز با ما از طریق ایمیل سایت یا تماس تلفنی تماس حاصل نمائید.

زندگی در ارمنستان، زندگی در ارمنستان، زندگی در ارمنستان، زندگی در ارمنستان، زندگی در ارمنستان، زندگی در ارمنستان، زندگی در ارمنستان، زندگی در ارمنستان، زندگی در ارمنستان، زندگی در ارمنستان، زندگی در ارمنستان، زندگی در ارمنستان

مهارت ها

ارسال شده در

26/08/2015

99 پاسخ به “زندگی در ارمنستان”

 1. حسین مغانی گفت:

  باعرض سلام
  ببخشیدمن علاقه دارم بیام اونجاکشاورزی کنم مخصوصاتوزمینه صیفی جات
  وهم درکنارکاراونجازندگی کنم
  حدودصدملیون بیارم جواب میده؟؟؟؟
  ممنون میشم اگرجواب بدید

  • ilscgroup گفت:

   با سلام
   کشاورزی یکی از سکتورهای نقش آفریش در GDP کشور ارمنستان بوده و هست و خوب این از جهت پتانسیل و اهمیت میتونه برا شما مهم باشه. جهت کشاورزی میتونید بصورت اجاره و یا خرید قطعی اقدام به تهیه زمین کشاورزی کرده و سپس اجرای کار. قبل از هر کاری هم باید اقدام به ثبت شرکت بشه و زمین به نام شرکت شما خواهد خورد. بحث قیمت هم که متفاوته. جهت اطلاعات بیشتر میتونید با شماره بالای سایت تماس حاصل کنید.
   موفق باشید

 2. آریا گفت:

  سلام،با هفت میلیون پول میشه اونجا شروع به زندگی کرد؟آیا میشه به پیدا کردن کار امیدوار بود؟ممنون

  • ilscgroup گفت:

   سلام. ارمستان کشور آرام و سالمی برای زندگی هست و برای انجام کارهای با حجم مالی پایین و معمولی مناسبه و حتی بهتره که کارهای بزرگ از لحاظ تجاری انجام ندید. اما اینکه با ۷ میلیون تومان میشه اونجا موند و کار پیدا کرد دوستی رو میشناسم که از نزدیک اومدنشونو دیدم. یه آپارتمان استودیو با ماهی ۲۵۰ دلار اجاره کرد یعنی ۷۵۰ دلار بابت دو ماه گارانتی و یک ماه اول اجاره پرداخت کرد. با بقیه پول هم وسایل خورد و خوراک خونه خرید. خانه های ارمنستان همگی اسباب و اثاثیه منزل دارند. بعدش شروع کرد به کار توریستی با ایرانی هایی که میومدند ارمنستان. بعد از یک سال شرکت زد و … . از این نمونه ها تو کشور ارمنستان کم نیست. البته این کاملا بستگی به خود شما داره. اگه متاهل باشید شرایط میتونه بهتر و بدتر باشه. اینکه تنها نیستید و کمک دارید شرایط رو قویتر میکنه. بهر حال امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم.

 3. سعید گفت:

  من بالیسانس تربیت بدنی و مدرک ماساژوری میتوانم در ارمنستان شروع به کار کنم

  • ilscgroup گفت:

   یافتن کار نه تنها در ارمنستان که در هر کشوری نیازمند استعلام و درخواست هست که این مسئله نیز مستلزم نامه نگاری یا صحبت با مراکز مربوطه بعد از یافتن آنها در نتیجه تحقیق می باشد. یافتن کار غیر ممکن نیست ولی چناچه شما الان در ایران مستقر هستید و میخواهید که از ایران همه مسائل اولیه انجام شود و بعد از قطعی شدن کار و برنامه زندگی به کشور مربوطه منتقل شوید باید عرض کنم که کار سخت و تا حدی غیر ممکن است. شاید بهتر باشد با توجه به معیارهای دیگر و اهداف دیگری که دارید کشور خود را انتخاب نموده و به آنجا منتقل شده و سپس اقدام به یافتن کار نمایید.

 4. احمد گفت:

  باسلام.اگرتخصص خاصی داشته باشم.مثل جوشکاری-تراشکاری و….همراه با سابقه کار.آیا می توانم اقامت ارمنستان را اخذکنم وشروع به کار کنم؟

  • ilscgroup گفت:

   اقامت ارمنستان نیاز به تخصص خاصی نداره و شما میتونید از طریق ثبت شرکت به نام خودتون براحتی صاحب اقامت بشید. مهمترین مسئله اینه که به چه هدفی دارید این کار رو میکنید. اگه دقیقا بفرمایید هدفتون چیه از اخذ اقامت بهتر میتونم راهنماییتون کنم. اگه هم میخواهید که یه جا استخدام بشید باید بگم که کشور ارمنستان در اون حد سیستم کاریابی و استخدام آنچنانی نداره که شما درخواست به یه شرکت بدید و بعد استخدام بشید و اقامت بگیرید. حتی میشه روی شرکت دیگه ای که الان اونجا داره فعالیت میکنه از طریق صرفا استخدام درخواست اقامت بدید. مثلا اینکه از دوستان و آشنایان خودتون یا ما شما رو به عنوان نیروی کار استخدام کرده و سپس برای شما درخواست اقامت کنیم. تنها هزینه ای که ماهانه اضافه میشه مالیات بر حقوق شما هست که ماهانه حدود ۵۰ دلار تا ۶۰ دلار می باشد.

 5. Reza گفت:

  با سلام
  برای ثبت شرکت در ارمنستان حداقل هزینه چقدر هست؟
  عوارض و مالیات سالیانه برای هر شرکت چقدره؟
  بعد از گرفتن اقامت در ارمنستان باید چند ماه در سال در آنجا حضور داشت و رفت و آمد به ایران چقدر محدود میشود؟
  با تشکر

  • ilscgroup گفت:

   ثبت شرکت در ارمنستان ۵۰۰ دلار هزینه از سوی ما داره. شرکتی که فعال اعلام میشه هزینه مالیاتی و حسابداری ماهانه تا ۱۲۰ دلار میتونه داشته باشه. اما اگه شرکت فقط ثبت شده باشه و اعلام فعالیت نکرده باشه نیازی به این مسئله نیست. برای گرفتن اقامت نیاز هست از زمانیکه درخواست میدید تا یک ماه حتما باشید ارمنستان تا کارتتون بیاد. بعد از اخذ کارت شما میتونید به ایران سفر داشته باشید و هیچ گونه قانون خاصی دراین باره نسبت به ورود و خروج یا ماندن نداره ولی اگه کارت بگیرید و خارج بشید از ارمنستان و تا زمان تمدید کارت ایران باشید و دوباره جهت تمدید کارت اقامت به ایروان سفر کنید مطمئنا تمدید اقامت سالهای بعدتون با مسئله روبرو میشه و دولت از شما میپرسه شما به چه جهتی کارت اقامت نیاز دارید در صورتیکه میتونید ویزای چهارماه به چهار ماه بگیرید و بیاید ارمنستان اگه نیاز شد.

 6. رامبد گفت:

  سلام و وقت بخیر . برای دکتری عمران من دانشگاهی ندیدم . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که کدام دانشگاه و شهری میتوان اقدام کرد . آیا شما کار پذیرش نیز انجام می دهید ؟

  • ilscgroup گفت:

   با سلام
   امکان ثبت نام در مقطع دکترا وجود داره و الان هم زمان کمی دارید برا ثبت نام. اگه تصمیم جدی دارید باید عجله بفرمایید.
   همچنین نیاز به آیلتس ۶ هم داره. کار پذیرش و ثبت نام رو ما می تونیم براتون انجام بدیم.
   اگه ممکنه با شماره روی سایت تماس بگیرید.

 7. مجید گفت:

  سلام، من در ایران طراح لباس هستم، در همه زمینه های مربوط به کارم سطح خوبی دارم مثل نقاشی طراحی الگو و دوخت و حتی تدریس هم میکنم، میخواستم بدونم در این زمینه در ارمنستان میشود کار پیدا کرد؟
  یا نحوه تاسیس کارگاه مد و پوشاک به چه صورت است؟
  آیا میشود سرمایه گذار جذب کرد؟

  • ilscgroup گفت:

   با سلام خدمت شما دوست هنرمند و گرامی
   کشور ارمنستان یک کشور تقریبا وارد کننده لباس هست که شاید پتانسیل مد نظر شما رو نداشته باشه اما چرا بر روی کشور ترکیه فکر نمیکنید؟
   شاید اگر در یک کارگاه کوچک در کشور ترکیه شروع به کار کنید حتی به عنوان یک کارمند معمولی در ابتدای کار،‌ بتونید بدلیل پتانسیل بالای این کشور زودتر به اونچه در نظرتون دارید برسید.
   اگه بیشتر توضیح بدین شاید بتونم دقیقتر کمکتون کنم. مثلا اینکه آیا حتما باید در کشور ارمنستان این کار رو انجام بدین یا کشور دیگه هم میشه؟ و غیره.

   • مجید گفت:

    سلام، با شرایط موجود در ترکیه ترجیح میدم جایی باشم که حداقل خطر جانی برام نداشته باشه …
    ولی در کل چند تا کشور بهم معرفی شده بود مثل ترکیه، گرجستان، ارمنستان ،آذربایجان و جمهوری چک، که به نظرم ارمنستان گزینه بهتری بود نسبت به ترکیه و اینکه اونجا شاید بتونم با روابطم سرمایه گذار پیدا کنم، اما دوست داشتم قبل تماس مستقیم با اونها از شخص سوم و بی طرف کمک بگیرم.
    با تشکر

 8. هدی گفت:

  سلام
  من لیسانس مدیریت جهانگردی دارم و نامزدم فوق دیپلم مکانیک قراره بعداز عقد اقدام کنیم برای ثبت شرکت جهانگردی و خدمات توریستی برای ایرانی ها در ارمنستان به نظر شما این کار اونجا جواب میده؟ درواقع میخوام بدونم این مدل کارها اشباع شده یا اینکه میشه خیلی راحت ازش نتیجه گرفت؟

  • ilscgroup گفت:

   با سلام
   کار توریستی در ارمنستان در دو فضای متفاوت در حال انجامه
   یکی برای ایرانیها و دیگری برای اروپایی ها و امریکاییها و غیره
   نوع خدماتی که برای ایرانی ها داده میشه به هیچ وجه شباهتی به خدماتی که به سایر توریستهای غربی مثلا داده میشه نداره
   این میتونه بدلیل لول توریستهای ایرانی که به ارمنستان سفر میکنند باشه و اینکه هدف از سفر اونا
   خدمات توریستی که به ایرانیان داده میشه از سوی شرکتهای حال حاضر صرفا شامل بازدیداز مراکز تاریخی و تفریحی میشه ولی در مورد دیگر کشورها مثلا تور جیب سواری دوچرخه سواری صخره نوردی و طبیعت گردی و پیاده روی و … هم میشه
   بطور خلاصه میتونم خدمتتون عرض کنم که این خیلی بستگی به نوع خدمات دهی شما داره
   میتونه یک کار کاملا بکر باشه که هنوز هیچ شرکت ایرانی یا خارجی برای توریست ایرانی انجام نداده باشه
   موفق باشید

 9. مجتبي گفت:

  سلام دوست عزيز
  بنده اگر بخوام يه رستوران يا فست فود ارمنستان راه اندازي كنم نيازمند چقدر سرمايه هست و ايا بازده خوبي داره يا نه؟
  پيشاپيش ممنون از راهنماييتون

  • ilscgroup گفت:

   با سلام
   راه اندازی یک رستوران شامل قدمهای زیره
   الف: ثبت شرکت
   در این مورد هزینه مشخص هست و با صرف هزینه ۷۰۰ دلار میتونید هم ثبت شرکت و هم حسابهای بانکی رو فراهم کنید
   ب: اجاره جا
   بسته به سلیقه شما میتونه از عدد ۵۰۰ دلار (دور از مرکز و معمولی) تا چند هزار دلار باشه. برای یک جای معمولی ولی مرکز باید بالای هزار دلار برنامه ریزی باشه
   دلار
   ج: آماده سازی و دکور و وسایل و تجهیزات
   بسته به سلیقه و خود شما و نو یا دست دوم بودن خیلی میتونه متفاوت باشه
   مینیمم روی سه هزار دلار رو برنامه ریزی بفرمایید
   د: نیروی کار
   هر کارمند بسته به تخصص میتونه ماهانه از ۲۲۰ دلار برای یک کارگر معمولی تا ۳۴۰ دلار برای یک آشپز براتون هزینه داشته باشه
   همچنین مالیات حقوق و بیمه هم جهت حداقل حقوق که ۷۵ هزار درام ارمنستان می باشد با احتساب ۲۴ درصد میشه حدود ۴۰ دلار
   دقت کنید که بسته به حقوق این عدد متفاوت خواهد بود
   هر میزانی که برای حقوق در نظر بگیرید به همان نسبت ۲۴ درصد آن باید بعنوان مالیات و بیمه به دولت پرداخت شود
   مالیات بر درآمد شرکت ۲۰ درصد سود خالص و نیز هزینه های نگهداری شرکت شامل حسابداری و نیز هزینه های جاری رستوران نیز شامل آب و برق و گاز و … نیز باید در نظر بگیرید
   موفق باشید

 10. مانی گفت:

  سلام خسته نباشید
  راه اندازی یک فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی در ایروان چقدر هزینه برمیدارد؟

  • ilscgroup گفت:

   ثبت شرکت به مبلغ ۷۰۰ دلار
   اجاره محل کار از ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ و حتی بیشتر بسته به مکان انتخابی متراژ
   دکوراسیون کاملا بسته به سلیقه شما
   هزینه های نگهداری شرکت نیز حدود ۱۵۰ دلار ماهانه

 11. فرانک فریددانش گفت:

  با سلام خدمت شما من خانمی 47 ساله هستم و مجرد که دارای لیسانس مدیریت هتلداری میباشم و همچنین دارای مدرک اشپزی میباشم خیلی دوست دارم یه فست فود راه اندازی کنم و ارمنستان برای من کشور امن و آرامی هست لطفا در این زمینه و راه رسیدن به ان را به من راهنمایی بفرمایید با تشکر

  • ilscgroup گفت:

   با سلام و احترام
   اگه پاسخ سوالات دیگه رو که در همین زمینه بوده مطالعه کرده باشید تیتر کارهایی که جهت راه اندازی یک فست فود باید در نظر بگیرید از این قراره:
   اول: ثبت شرکت
   دوم: اجاره محل کار و دکوراسیون و آماده سازی محل از نظر تجهیزات
   سوم: راه اندازی و نگهداری هم از نظر نیروی کار و تجهیزات و هم از بعد قوانین کاری
   هزینه ها در هر مورد در موارد قبلی توضیح داده شده اگه نیاز به توضیح مجدد داشتید میتونید تماس بگیرید تا دقیقتر مسائل بررسی بشه و خدمتتون ارایه بشه.
   اگه سوال دیگه ای دقیقتر داشتید بفرمایید که پاسخ داده بشه
   موفق باشید

 12. شيدا گفت:

  من خود ليسانس دبيري زبان انگليسي دارم و نزديك ٧ سال سابقه كارمند اژانس هواپيمايي و داراي چندين مدرك مربوط به ان و همسرم هنرمند و نقاش هستند كه فوق ديپلم نقاشي دارند و در حال حاضر مشغول به كار طراحي فرش هستند خواهشنا در رابطه با مهاجرت به ارمنستان يا كشور ديگر راهنمايي بفرماييد

  • ilscgroup گفت:

   در مورد اصل مهاجرت به کشور ارمنستان یا ترکیه و یا کشورهای اروپایی مسئله ای وجود نداره ولی در مورد اینکه شما آیامیخواهید کارتون و یا حرفتون رو ادامه بدین چالش وجود داره. مهاجرت معمولا از طریق ثبت شرکت و اخذ اقامت بر روی آن در کشور ارمنستان یا کشورهای اروپایی انجام پذیره و در مورد کشور ترکیه حتی با اجاره یک خانه برای زندگی هم میتونید اقامت ترکیه رو کسب کنید اما در همه این کشورها مسئله کار و حرفه و … داستان کاملا جدایی هست که باید بصورت جدی در موردش فکر کنید. بصورت دقیقتر اگر زندگی خودتون رو میخواهید بر مبنای درآمدی که از طریق دقیقا همین کار در کشور مقصد بدست میارید، اداره کنید بسیار مشکل است.
   چالش ها از این قراره: شما باید در هر کشوری که میخواهید زندگی کنید و کار کنید باید یا استخدام یک شرکت محلی شوید یا شرکت خود را ثبت کنید که هر دو سختی های خود را دارد. جهت استخدام معمولا نیروهای خارجی را استخدام نمیکنند مگر خیلی تخصصی باشند در مورد ثبت شرکت هزینه ها قابل توجه خواهند بود
   به فرض اینکه شرکت خود را نیز ثبت کنید آنگاه اداره ان تجارت با توجه به غریبه بودن و …. می تواند دشوار باشد
   تنها راه عملی منطبق کردن فعالیتهای الان خودتون با کارهایی که میشه شاید اونجا انجام داد. مثلا کار توریستی شاید یک گزینه در ارمنستان باشه به این شکل که شرکتی که کار آژانس انجام میدادید میتونه مشتری برای پک های توریستی شما بفرسته زمانی که شما در کشور ارمنستان مستقر میشید. در واقع شما میتونید کارگزار یکی از اون آژانسهای توریستی باشید
   موفق باشید

 13. ⓓⓞⓝⓨⓐ گفت:

  من دبيرستاني هستم و واقعا محيط اين كشور منو تحت تاثير قرار داد
  ميخواستم ببينم قبل كنكور ميتونم برم يا حتما بايد بعدش برم؟!!

  • ilscgroup گفت:

   با سلام
   شما با داشتن مدارک دبیرستان و پیش دانشگاهی میتونید در کشور ارمنستان یا ترکیه تحصیل خودتون رو شروع کنید
   اگر قبل از گرفتن دیپلم باشه باید به مدرسه ایرانی در کشور مقصد منتقل بشید و پس از اتمام دوره دبیرستان و پیشدانشگاهی با داشتن مدارک برای ثبت نام دانشگاهی اقدام کنید
   دقت کنید که زمانیکه به کشور ارمنستان یا ترکیه منتقل میشوید و در مدارس ایرانی این کشورها به تحصیل مشغول میشید همه چیز دقیقا مثل این است که در مدارس ایران مشغول تحصیل هستید
   موفق باشید

 14. ميلاد گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشيد.
  من در ايران همه چيز و باختم ، نه سرمايه انچناني دارم نه شغلي. ميخواستم ببينم چجوري ميتونم برم ارمنستان و شغلي مناسب تهيه كنم كه هم خرج زندگي و بدهد هم پس اندازي داشته باشم . چه مشاغلي و در ارمنستان براي بنده پيشنهاد ميدين . ٣٠ ساله هستم

  • ilscgroup گفت:

   با سلام
   شما در ارمنستان میتونید کار توریستی انجام بدین و یا خدمات این چنینی تا کم کم بتونید با کسب اطلاعات بیشتر اونجا تصمیم به کار جدیتری بگیرید
   کشور ارمنستان از لحاظ کاری پتانسیل اونچنانی نداره خصوصا جهت کار پیداکردن و …شاید گزینه سختی باشه و مثلا کشورترکیه از اون لحاظ کشور بهتری باشه
   بهر حال با توجه به سن شما انشالله میتونید با شروع یک زندگی تازه در یک محیط تازه با زمانی که در اختیار دارید هر چه زودتر به مسیر موفقیت برگردید

 15. سعید گفت:

  با سلام:من میخواهم برای ادامه زندگی مهاجرت کنم.همسر و دو فرزند دارم.قصد خرید یک خانه دارم. نیاز به کار کردن ندارم.درامد ثابت حدود 7 میلیون تومان در ماه دارم. یک زندگی ارام و بی دغدغه میخام.فرزندانم تحصیل کنند.و خودم با ارامش زندگی کنم.لطفا راهنمایی فرمایید.

  • ilscgroup گفت:

   باسلام
   کشور ارمنستان و ترکیه گزینه های خوبی میتونن باشند. البته از دیدگاه های مختلف میشه بررسی کرد
   اولا از باب نزدیکی فرهنگی و جغرافیایی به کشور ایران هر دو میتونن انتخاب شوند با این تفاوت که شاید ترکیه نزدیک تره به لحاظ فرهنگی
   دوما از باب آرامش و شلوغی خوب ایروان ارمنستان با کمتر از یک میلیون جمعیت در مقایسه بااستانبول مثلا ۲۰ میلونی یا آنکارای ۴ یا ۵ میلیونی تکلیف مشخصه
   آب و هوا و مسائل اقلیمی زیاد متفاوت نیست
   هزینه های زندگی تقریبا یکسان در نظر بگیرید ولی انتخاب در ترکیه خیلی فراتر و متنوع تر خواهد بود
   تحصیل هر دو مدارس ایرانی دارن که بچه ها میتونن از ابتدایی تا پیش دانشگاهی همانند مدارس ایرانی تحصیل کنند و بعد هم راهی دانشگاه بشن
   در هر دو ایرانی وجود داره و شما می تونید دوستان ایرانی یا جامعه ایرانی داشته باشید
   خرید خانه در هر دو امکان پذیره با این تفاوت که در ترکیه بر روی خرید خانه اقامت می دهند که شما مادامیکه صاحب خانه هستید میتونید این اقامت رو تمدید کنید ولی در ارمنستان اقامت بر روی خرید خانه نمیدهند و شما باید جهت اقامت با ثبت شرکت اقدام کنید که میتونید این موضوع رو در پاسخ به سوالات دیگه دوستان پیگیری کنید و اطلاعات مربوطه رو بدست بیارید
   کار پیدا کردن در ارمنستان به نسبت سخت تره و این بدلیل کوچیکی بازار و نبود پتانسیل طبیعی است
   به هر حال امکانات و هیاهوی استانبول خوب غیر قابل مقایسه با ایروان ارمنستان است
   تقریبا بین این دو گزینه اونچه که به ذهنم میرسید خدمتتون عرض کردم با توجه به اینکه تجربه زندگی نسبتا طولانی در هر دو رو دارم به شخصه اما مسئله دیگه ای که هست اینه که آیا شما دیدگاه بلند مدت دارید که مثلا پاسپورت اونجا رو هم در آینده برا خودتون یا خانواده یا بچه هاتون بگیرید که در این باره باید عرض کنم که ارمنستان تقریبا نمیشه پاسپورت بگیرید و آخرین قدم اقامت دایم هست که هر ۵ سال تمدید میشه ولی در ترکیه این مسئله میتونه به پاسپورت ختم بشه و این زمان زیاد هم طولانی نیست و در مدت ۵ سال شما میتونید شرایط اخذ پاسپورت و تابعیت کشور ترکیه رو اخذ کنید که با توجه به اینکه پاسپورت کشور ترکیه از نظر رنکینگ ۴۱ امین پاسپورت جهان هست میتونه برا خودش جای فکر داشته باشه
   انشالله که مفید بوده باشه

 16. امير گفت:

  با سلام
  باتوجه به اينكه زمينه فعاليت بنده در زمينه تعميرات سخت افزار كامپيوتر و تخصص دراكثرنرم افزارهاي كامپيوتري و آموزش هست ،ازنظر وضعيت كاري واخذ اقامت و فعاليت دراين زمينه ارمنستان گزينه خوبي هست؟وچه مقدار بابت شروع كار و اسكان نياز هست؟

  • ilscgroup گفت:

   با سلام
   مثلا شما میتونید با ثبت یک شرکت شخصی یا مسئولیت محدود و اجاره یک مکان مناسب اقدام به ارائه خدمات به جامعه بومی و همچنین خارجی ایروان کنید
   وضعیت کار فارغ از اینکه بخواهید برای خودتون کار کنید میتونه به این ختم بشه که جایی کاری پیدا کنید که این مسئله بدلیل شرایط زبانی کمی سخت خواهد بود
   البته اگر انگلیسی مسلط باشید تقریبا ۲۰ تا ۳۰ درصد این مسئله ممکنه براتون حل بشه و این درصد رو بر مبنای این گفتم که بتونید تو شرکتی کار پیدا کنید که با انگلیسی رابطه کاری بتونن داشته باشند
   می تونم بگم که وضعیت کاری مثبت یا منفی نیست برای شما و کاملا خنثی خواهد بود
   از نظر هزینه ای شما اگه بخواهید شرکت خودتون رو ثبت کنید و اقامت بگیرید با هزینه حدودا ۲۰۰۰ دلار در ابتدا و ماهانه حدود ۱۰۰ دلار میتونید از پس هزینه اولیه و جاری ماهانه شرکت بربیایید
   هزینه اقامت یکساله هم در این عدد وجود داره
   بقیه ماجرا میشه محل زندگی که هزینه حدودا ۳۰۰ دلار برای اجاره جا در نظر بگیرید و هزینه زندگی هم از ۱۰۰ دلار تا ۳۰۰ دلار بسته به نوع زندگی میتونه باشه
   هزینه های آب و برق و تلفن و اینترنت رو هم میتونید با ۱۰۰ دلار ببندید
   هزینه ها برای یک نفر محاسبه شده و خانه هم یکخوابه درنظر گرفته شده
   موفق باشید

 17. شهرام گفت:

  سلام…
  تو ارمنستان میشه ی،شغل خوب و بدون دغدغه پیدا کرد؟؟؟ 26 سالمه…. اینجا ب هر دری زدم نشد… اگه میشه کمکم کنید ممنون میشم

  • ilscgroup گفت:

   باسلام
   ارمنستان یه کشور کوچیک با پایتخت ایروان که اونم جمعیت خاصی نداره و در واقع پتانسیل کار و کاریابی برای خصوصا یه خارجی به اونصورت نیست شما صرفا میتونید خودتون برای خودتون کار کنید و منظور از کار هم تا حدود زیادی محدود به ارائه خدمات به توریستهای ایرانی میشه
   از اونجاییکه این دغدغه بسیاری از دوستان بوده شما میتونید به پاسخ سوالات بقیه دوستان هم یه نگاهی بندازید شاید مطالب برای شما هم مفید باشه
   خصوصا درزمینه ثبت شرکت و ایجاد کسب و کار شخصی برای خودتون هم می تونید اطلاعاتی رو از این پاسخ به سوالات بدست بیارید
   موفق باشید

 18. mona گفت:

  سلام،خسته نباشید،ما یک خانواده ی 5نفره هستیم که بخاطر شرایط خوب ارمنستان تصمیم به مهاجرن داشتیم ولی به مسئله ای رسیدیم که کمی مارا گیج کرده است،اینکه میگویید در ارمنستان پاسپورت نمیدهند،یعنی مرز های ارمنستان بسته است ؟نمیتوان بعد از پایان تحصیلات به کشورهای دیگر رفت؟

  • ilscgroup گفت:

   با سلام
   منظور از اینکه پاسپورت نمی دهند این است که تابعیت به شما تعلق نخواهد گرفت حالا هر میزان اونجا زندگی کنید. این در مقابل برخی از کشورهاست مثل ترکیه یا اروپا که اگه مثلا ۵ سال در ترکیه زندگی کنید و در این ۵ سال تجارت کرده باشید شما می تونید درخواست پاسپورت و تابعیت ترکیه رو بدهید اون زمان دولت ترکیه به شما پاسپورت ترکیه میده و شما یک ترک به حساب میایید. یا مثلا کشورهای اروپایی که
   بعد از ۱۰ سال معمولا می تونید درخواست پاسپورت و یا تابعیت کنید. شما چنانچه در ارمنستان زندگی کنید هر زمان که بخواهید میتونید از اون خارج بشید بنابراین نگران مسئله ای نباشید
   موفق باشید

 19. ام جی گفت:

  سلام و سپاس. من و همسرم تصمیم داریم از مارس 2017 در ارمنستان اقامت کنیم. یک سوال دارم. ما میتونیم بعضی وسایل خونه و مبلمان را با خودمون بیاریم و آیاگمرک ایران یا ارمنستان مانع نخواهند شد؟ ممنون میشم بمن پاسخ بدید.

  • ilscgroup گفت:

   اگه در حدی باشه که با اتوبوس بعنوان وسایل شخصی خودتون میتونید بیارید اکی هست ولی اگه میخواهید با کامیون یا کانتینر به گمرک ارسال کنید و … هزینه بسیار بالا و غیر منطقی خواهد بود
   بعضا تا کیلویی ۴ یورو هم قیمت میدهند
   اگه احیانا این کار رو انجام دادید و هزینه کمتر شد حتما از شما خواهش میکنم که به ما اطلاع بدهید که به سایر دوستان هم کمک بشه

 20. محمد گفت:

  سلام و درود.همسر بنده پرستار بیهوشی اتاق عمل با سابقه 6 سال کار می باشد
  اگر تصمیم به اقامت دائم در کشور ارمنستان داشته باشیم در بیمارستانهای آن کشور موقعیت شغلی وجود داردو میانگین درآمد سالانه پرستاران چقدر میباشد.
  با تشکر

  • ilscgroup گفت:

   با سلام
   چالش مشترک همه کسانی که میخواهند بیان ارمنستان و کار کنند اینه که باید زبان ارمنی و روسی بدونن
   مسئله زبان تقریبا بسیار مهم و حیاتی هست برای شما
   دیگه اینکه حقوق ها اصلا بالا نیست وایران فکر میکنم بسیار بالاتره مثلا اینجا یه پرستار حقوقی حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ دلار میگیره
   شاید کشور ترکیه از این بابت بهتر باشه از نظر کار و موقعیت کاری و حقوق
   موفق باشید

 21. اسفندیار گفت:

  با سلامم
  من می خواهم در ارمنستان برای شغل مکانیکی یک شرکت ثبت کنم.می خواستم بپرسم ایا می تونم این کار را انجام دهم و درامد این کار چگونه است.

  • ilscgroup گفت:

   با سلام
   ثبت شرکت جهت کار مکانیکی مسئله ای نداره ولی بحث زبان بسیار برای شغل شما مههم خواهد بود
   نقطه شروع کار شما میتونه مکانیکهای ایرانی- ارمنی باشه که در کشور ارمنستان مشغول به کار هستند
   شاید بتونید پیش یکی از اینها کار کنید یا با اونها کار کنید تا راه بیفتید
   در کل کار مکانیکی و تعمیرات کار بدی نیست اینجا
   موفق باشید

 22. MB33 گفت:

  سلام و ادب
  ضمن تشکر از پاسخگویی سریع و دقیق تون،
  من گواهینامه راهبری قطار و شش سال سابقه کار در مترو تهران دارم
  ۳۳ سالمه و متاهلم ولی تا یک مدت میتونم تنها بدون خانوادم بیام ارمنستان تا بعدا اونام خودشون بیان. فقط میخوام بشه تو ارمنستان از تخصص راهبری قطارم استفاده کنم و در مترو ایروان کار کنم.
  شما کارای مکاتبه با مترو ایروان رو انجام میدین؟ و آیا اصلا شدنی هست؟ و باید زبان ارمنی رو تا چه سطحی یاد بگیرم؟
  ممنون

  • ilscgroup گفت:

   با سلام
   ما میتونیم کار مکاتبه انجام بدهیم
   ارمنستان دارای مترو هست و البته یک خط هم بیشتر نیست ولی برای کار یا زندگی درارمنستان نیاز به زبان دارید
   اگه مایل بودید با شماره سایت تماس گرفته تا در مورد درخواست شما صحبت بشه
   موفق باشید

 23. MJ گفت:

  تا جایی که بنده متوجه شدم ارمنستان در بخش کالای صنعت و ساختمان به واردات از خارج متکی است. تقریبن هیچ سایت تولید کننده ای پیدا نکردم. لطفن بفرمایید اگر کسی باتخصص و مقداری سرمایه برای تاسیس واحد تولیدی در بخش کالای صنعت یا ساختمان در آن کشور طرح ارایه دهد آیا دولت و نهادهای مالی با وی همکاری خواهند داشت؟ بخصوص اگر کالای تولیدی مزبور قابلیت صادرات هم داشته باشد.بسیار از لطف شما سپاسگذارم

  • ilscgroup گفت:

   با سلام
   تخصص بنده در اون حد نیست ولی تا جایی که اطلاعات بنده اجازه میده و خوب تجربه کاری من باید بهتون بگم که در عمل خودتون خواهید بود
   با توجه به اینکه تعداد زیادی از دوستان در این امر بوده و هستند (کارهای تولیدی) تا امروز چیزی در مورد حمایت دولت یا نهاد خاصی از ایشان نشنیده ام
   از جهت صادرات بهر حال شما اوراسیا رو دارید و کشورهای مختلفی که عضو هستند و خوب صادرات و واردات بین این کشورهای بدون مالیات می باشد
   در واقع یک اروپای کوچک که بدلیل برداشته شدن مرزهای اقتصادی شما براحتی کار تجاری میتونید با همه این کشورها داشته باشید
   کشورهای بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، روسیه، تاجیکستان و ازبکستان
   و ارمنستان
   موفق باشید

 24. امین گفت:

  سلام،بنده وخانمم در ایران، یک شرکت خدمات مالی وحسابداری داشته وهر دو دارای مدرک لیسانس حسابداری هستیم ، و کارمون ارائه خدمات مالی ومالیاتی ومشاوره به انواع شرکتها میباشد، که در این خصوص دارای رزومه خوبی هم هستیم.و درحال حاضر برای اقامت میتونیم 100تا 150میلیون تومان نیز با خودمون میتونیم داشته باشیم. آیا در ارمنستان میتونیم شرایط خوبی داشته باشیم؟ آیا شغل ما در آنجا دارای جایگاه خوبی هست؟ (حسابداری) ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.لازم به توضیحه که با توجه به تصمیم قاطعمون نسبت به مهاجرت،چنانچه اگر واقعاً پیشنهاد خوبی باشه آمادگی مشاوره را داریم.ممنون میشم جوابمو بدید.لطفا”

  • ilscgroup گفت:

   با سلام
   خدمت شما عزیز عرض کنم که باتوجه به اینکه قوانین حسابداری هر کشوری مربوط به خود اون شرکته و خوب زبان ارمنی هم چالشی جدی برای شماست فکر میکنم کارتون راحت نباشه
   در ضمن مثلا در ترکیه حسابدارها انواع قسم خورده و … دارند که خوب اینا کار رو برای یه خارجی سخت میکنه
   اما بعنوان کارمند اینکه کار پیدا کنید بحث دیگریه
   یک حسابدار بابت یک شرکت مثلا در ارمنستان ماهانه از ۲۰ هزار درام تا ۵۰ هزار درام میتونه اخذ کنه
   این عدد به دلار بین ۴۰ دلار تا ۱۰۰ دلاره
   شرکتی که مثلا تعداد فاکتور خاصی هم نداره یا کمه
   موفق باشید

 25. Essi گفت:

  سلام .بعد از گرفتن اقامت یکساله میتوانیم برای اقامت 5 ساله یا دائم هم اقدام کنیم . و سوال دوم اینکه بنده در زمینه بازار های مالی فعالیت میکنم و دلیل اصلی مهاجرتم به ارمنستان باز کردن حساب های معتبر و فراهم کردن مستر کارت هست . مالیات رو روی در امد شرکت میسنجند یا تراکنش شما در حساب هاتون ؟ ممنون از پاسخ گویی شما

  • ilscgroup گفت:

   با سلام
   اگر منظور شما از بازارهای مالی مثلا فارکس هست که خوب مسئله ای نیست
   شما میتونید یه حساب شخصی باز کنید یا حتی شرکت ثبت کنید و از طریق شرکت خود فعالیت کنید و حساب رو هم استفاده کنید
   همچنین ترکیه نیز گزینه خوبی میتونه باشه
   اخذ کارت و … هم مسئله ای نیست
   مالیات بر روی سود هست
   موفق باشید

 26. محمد گفت:

  درود
  من در زمینه گرافیک سه بعدی کامپیوتری فعالیت دارم

  در این زمینه تو ارمنستان شغلی پیدا میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • ilscgroup گفت:

   درود بر شما
   اگر زبان مسئله ای نداشته باشید امکان کار وجود خواهد داشت
   زبان ارمنی یا روسی
   موفق باشید

 27. حمید گفت:

  سلام من لیسانس معماری دارم و سه سال سابقه کار در ساخت و ساز دارم و خانوم من خیاطی ماهر هستند و با سرمایه حدودا 25 میلیون می توانیم یک زندگی معمولی و یک کار مناسب بازمینه کاریم در ایران، در ارمنستان داشته باشم

  • ilscgroup گفت:

   با سلام
   ارمنستان از نظر هزینه کشور خوبیه و کم هزینه میتونه باشه ولی از نظر کار بدلیل کمی جمعیت باید واقعا تلاش کنید
   به نظر من زندگی خودتون رو صرف انجام کارهایی که فرمودید به ارمنستان منتقل نکنید
   چالش شما اولا انجام کار خواهد بود و ثانیا زبان
   در غیر اینصورت اگر حتما نیاز به انجام این کارها ندارید میتونید براحتی به ارمنستان مسافرت نموده و خوب بعد از بررسی شرایط تصمیم بگیرید
   تیم ما در خدمت شما خواهد بود
   موفق باشید

 28. حمید گفت:

  سلام
  اگر فرزندی در ارمنستان از اتباع به دنیا بیاید شناسنامه یا ویزای ارمنستان بهش تعلغ میگیرد و به عنوان یک شهروند ارمنستانی محسوب می شود
  و همچنین وضعیت درمان به چه شکلی است افراد با اقامت موقت بیمه می شوند هزینه های درمان به چه اندازه است

  • ilscgroup گفت:

   با سلام
   متاسفانه چنانچه شما صاحب فرزندی بشید در کشور ارمنستان حتی اگر خانم شما ارمنی باشه براحتی به شما پاسپورت داده نمیشه
   و در واقع شهروند نمیشید البته این در خیلی از کشورهای دنیا صادقه
   هزینه های درمان بسته به نوع خدمات داره مثلا خدمات مربوط به دندان بسیار ارزان هست و حتی خیلی از دوستان از کشورهای دیگه برای اخذ خدمات دندان به ارمنسان مسافرت میکنند
   ولی سایر مسائل گرانتر از ایرانه
   خدمات درمانی بیمه وجود داره و میشه از اونا استفاده کرد
   افراد با اقامت موقت یا دایم شامل هیچ نوع خدمات بیمه ای نمی شنوند
   موفق باشید

 29. مهران گفت:

  سلام من تکنسین مکانیک هواپیما هستم اونجا میتونم کاری پیدا کنم

  • ilscgroup گفت:

   با سلام
   با توجه به اینکه تخصص بنده در این زمینه نیست اطلاعاتی ندارم ولی چنانچه جدی باشید میتونیم براتون تحقیق کنیم. البته قبل از شروع کار نیاز به صحبت هست
   ما میتونیم در قبال هزینه این کار رو برای شما انجام بدهیم
   موفق باشید

 30. صدف گفت:

  سلام
  من ارشد مخابرات دارم و خواهرم هم لیسانس روسی وارشد تربیت بدنی .ما هر دو در زمینه طراحی و ساخت زیورآلات نقره طرح های سنتی فعالیت میکنیم. میخواستم ببینم شرایط ما برای مهاجرت به ارمنستان چگونه است .آیا میتونیم شرکتی در این زمینه ثبت کنیم و آیا بازار کارش خوب هست.هززینه احتمالی چقدر است

  • ilscgroup گفت:

   با سلام و عرض ادب
   ارمنستان بدلیل بازار کوچک بودن نمیتونه گزینه خوبی برای فروش کالاهای شما باشه ولی با توجه به اینکه یکی از کشورهای عوض گروه اوراسیا هستش دسترسی به کل بازار روسیه و چند کشور دیگر بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، روسیه، تاجیکستان و ازبکستان فراهم بوده و حتی ایران هم در این بازار بعضا دخیل بوده و هست
   بنابراین از این دید میتونه گزینه قوی باشه
   هزینه های ثبت شرکت افتتاح حساب بانکی تاییدیه اداره مالیات و مهر شرکت کلا ۵۰۰ دلار می باشد
   موفق باشید

 31. محمد گفت:

  درود
  بنده شغلم گرافیک سه بعدی هست (3DSMAX) میتونم امیدوار باشم در ارمنستان در این زمینه کاری هست ؟؟؟
  چطور میتونم استعلام بگیرم ؟؟؟

 32. دانیال گفت:

  سلاک من ی مدتیه برای پیشرفت تو رشته های ورزشیم ک شامل کشتی و بدنسازیه تصمیم گرفتم ب یکی از کشور های همسایه مهاجرت
  ایا ارمنستان گزینه خوبیه؟؟؟
  چهار سالی میشه گیتار میزنم و در این باره شغلی برام پیدا میشه؟؟؟

  • ilscgroup گفت:

   کشتی و بدنسازی دو رشته موجود و نسبتا خوب در ارمنستانه
   بسته به اینکه بخواهید چه هدفی رو دنبال کنید بصورت تخصصی میتونه نقطه شروع بدی نباشه ولی بهر حال مقصد خوبی برای هیچ چیزی جز یه زندگی ارام و بی سر و صدا نیست
   من به جوون ها به هیچ وجه پیشنهاد نمیکنم
   همینطور که ارمنستان برای غربی ها و اروپایی ها هم بعنوان کاندیدی برای زندگی دوران بازنشستگی به شمار میره

 33. رضا طوسی گفت:

  با سلام
  من کارشناس بیمه ام ودارای چند پروانه رسمی ایا امکان فعالیت بیمه ای امکان پذیر هست

  • ilscgroup گفت:

   با سلام
   بیمه یه صنعت تقریبا نو و کمی در سلطه خواص هست در ارمنستان
   نوع خدمات دادنشون هم زیاد تعریفی نداره
   شاید بیشتر باید با یک ایده و سرمایه گذاری و خوب استارت یه نمایندگی از یه بیمه جدید و … بشه کاری کرد

 34. رازگل گفت:

  سلام.میخواستم بپرسم که من و همسرم که موزیسین هستیم چطوری متونیم با هزینه ی کم و به راحتی اقامت بگیریم توی ارمنستا.ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • ilscgroup گفت:

   با سلام
   زندگی در ارمنستان با کسب اقامتش فراهم میشه و این هم از طریق ثبت شرکت.این ارزانترین مسیر کسب اقامت ارمنستانه که حدود ۱۵۰۰ دلار هزینه برمیداره
   برای یک نفر و برای دو نفر هم این هزینه حدود ۲۵۰۰ دلار میشه
   البته ارمنستان بدلیل اینکه از نظرموسیقی دارای کنسرواتوار هستش میتونه گزینه خوبی برای شما باشه

 35. Matima گفت:

  سلام من قصد دارم به ارمنستان مهاجرت کنم بزینس من توی ایران ولی ارمنستان به ایرات ترجیح میدم ارزان ترین راه برای مهاجرت به ارمنستان چیه؟

  • ilscgroup گفت:

   با سلام
   زندگی در ارمنستان با کسب اقامتش فراهم میشه و این هم از طریق ثبت شرکت.این ارزانترین مسیر کسب اقامت ارمنستانه که حدود ۱۵۰۰ دلار هزینه برمیداره

 36. الهه گودرزي گفت:

  سلام من ليسانس هنرم و همسرم ليسانس كامپيوتر البته همسرم آشپز حرفه اي هم هست براي اقامت در ارمنستان چيكار بايد بكنم و اينكه چه شغلي ميشه زد و با چه هزينه اي ميشه اين كار رو كرد؟

  • ilscgroup گفت:

   با سلام
   ارمنستان میتونه برای کسانی که دنبال تجارت کلان نیستند و صرفا دنبال مکان آرامی برای زندگی هستند خوب باشه
   یا باید کارهای تخصصی که محدود به بازار محلی نیست رو بتونید آنلاین مدیرت کنید یا باید بتونید شغلهای خدماتی ایجاد کنید مثل خدمات توریستی و غیره یا مثلا با زدن یه مغازه با درامدی که فقط به هدف کفاف هزینه های زندگی ست آپ شده مدارا کنید
   شخصا طی چند سال زندگی خودم در ارمنستان صرفا از آسایش و آرامشش بهره بردم
   برای انجام تجارت و پول دار شدن ارمنستان به هیچ وجه گزینه خوبی نیست کشور ترکیه یا دبی گزینه های افراد با هدف تجارت و پول دار شدن میتونه باشه

 37. majid گفت:

  سلام.من جواب بعضی ازسوالایی که داشتم رو ازجوابتون به دوستان گرفتم.من شغلم آشپزیه وحدود10ساله مغازه ی فست فود وغذابیرون بر دارم که بیشتر درزمینه ی فلافل و غذاهای جنوبی فعالیت دارم.میخواستم بفرمایین این شغل با زمینه ی کاری که گفتم خدمتتون در ارمنستان امکان موفقیت داره یاخیر.من برنامم خارج شدن ازایرانه بابررسیهایی که کردم ارمنستان ازلحاظ هزینه بهتر از کشورهای دیگه بود.لطفا راهنمایی بفرمایین.باتشکر مجید مرعشی

  • ilscgroup گفت:

   با سلام
   ارمنستان به دلیل کوچکی بازار محلی صرفا برای شغلهایی که میخواهند از این بازار استفاده کنند کمی سخت خواهد بود و اینکه شمامثلا اگه ایران رو بخواهید با ارمنستان مقایسه کنید از این بابت که یک مغازه فست فودی در این دو محل چه تفاوت هایی از بابت مشتری خواهد داشت باید خدمتتون عرض کنم:
   در ایران مغازه های شلوغ و حسابی شلوغ میبنید مثلا فلان کله پزی در تهران یا فلان برگر در تهران به حدی شلوغ میشه که صف میکشند این مسئله در ارمنستان وجود نداره شما با یه مغازه تو تهران میلیاردر میشید (مثلا آب میوه پالیزی) ولی در ارمنستان صرفا میتونید به هدف اینکه از کشور خودتون خارج شدید و یک کار و کسب راه اندازی کنید که صرفا هزینه های زندگی رو کفاف بده کشور مشابه ایران میتونید رو ترکیه برنامه ریزی کنید که از لحاظ جمعیت فرهنگ و تجارت به ایران بسیار شبیه

   • majid گفت:

    دوباره سلام.ترکیه که ازلحاظ امنیتی مورد تایید نیست.پس منطورشما اینه که ارمنستان برای شغل من مناسب نیست؟ولی کشورهایی که توریست پذیرند بازارموادغذایی در اونجا مورداستقبال قرارمیگیرند.بجزترکیه کدوم کشور روشما پیشنهادمیدین که هم هزینه کم داشته باشه هم بازارکارخوبی داشته باشه.باتشکر

 38. توحید حبیبی گفت:

  با سلام بنده برنامه نویس وب هستم و به دنبال زندگی راحتتری نسبت به زندگی در ایران حقوق برنامه نویسان در همه جای دنیا خوب هست در ارمنستان چطور در کار خودم حرفه ای هستم و به توانایی خودم اطمینان دارم اما باز هم ایا شرایط کاری در این زمینه با توجه به جمعیت کم ارمنستان برای من چگونه است

  • ilscgroup گفت:

   با سلام
   همونطور که گفتین ارمنستان دارای بازار کوچکی هست ولی از طرفی برنامه نویسی میتونه محدود به بازار محلی یه کشور نباشه
   خارج از این مسئله ارمنستان یه مکان ایده آل برای این نوع از کارهاست.

 39. مونا گفت:

  سلام.من و همسرم قصد داریم بچه مون رو در ارمنستان به دنیا بیاریم. میخواستم بدونم آیا اگر فرزندم در ارمنستان متولد شود، پاسپورت ارمنستان به او داده خواهد شد؟

  • ilscgroup گفت:

   با سلام
   متاسفانه شما در ارمنستان با تولد صاحب پاسپورت نمیشوید البته این مسئله نه تنها در ارمنستان بلکه درتمامی کشورهای دنیا غیر از کانادا و امریکا حاکمه. بنابراین با اطلاعات درست و دقیق برنامه ریزی کنید.
   موفق باشید

 40. ش.ب گفت:

  سلام و خسته نباشین.من و هسرم مدرس زبان انگلیسی هستیم قصد مهاجرت به ارمنستان یا ترکیه را داریم با توجه به شغلمان کدام کشور راحتتر میتونیم تدریس کنیم و درامد زایی داشتت باشیم؟

  • ilscgroup گفت:

   با سلام
   ترکیه بازار مناسبتری داره و درخواست یادگیری زبان انگلیسی خیلی خیلی بیشتر از ارمنستانه

 41. آرمین گفت:

  سلام من میخوام تو ایروان اپارتمان کرایه کنم از ایران هم ماهی دو ملیون برام میفرستن میخوام کار نکنم فقط زندگی کنم میتونم بمونم اونجا؟ ممنون از راهنماییتون

  • ilscgroup گفت:

   مبلغ دو میلیون تومان می تونه عدد مناسبی باشه البته کرایه منزل نباید بیشتر از ۲۵۰ تا ۳۰۰ دلار باشه که بتونین با بقیه اون مبلغ زندگی کنید

 42. محدثه منیری گفت:

  با سلام
  شما شرایط زندگی در ترکیه رو از لحاظ امنیت چطور میبینید؟

  • ilscgroup گفت:

   با توجه به اینکه امروز تقریبا اکثر کشورهای دچار مسائل تروریستی هستند بنابراین این سوال زیاد نمیتونه پاسخی داشته باشه ولی مدتها ست که امنیت برقراره

 43. مداح پور گفت:

  هزینه زندگی معمولی برای یک نفر چقدره در ارمنستان؟

  • ilscgroup گفت:

   هزینه سکونت بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ دلار و سایر هزینه های خورد و خوراک نیز بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ دلار

 44. ali گفت:

  salam
  bahse eghamat e armenia ro anjam midin khodetun?

 45. moezzi گفت:

  با تشکر از مطالب خوبتون

 46. احسان گفت:

  سلام متاهل هستم و یک فرزند دارم.31 سالم هست و 8 سال تعمیر کار دستگاه های خودپرداز هستم.حدود 50 تومن پول دارم.کار برای من چطور گیر میاد تو ارمنستان.ممنون از پاسختون

  • ilscgroup گفت:

   با سلام
   اول از هر چیز براتون آرزوی موفقیت و شادی دارم.اگه برنامتون اینه که تو زمینه کاری خودتون به کاری مشغول بشید که باید بگویم در ارمنستان کارتون سخته کلا بازار کار ارمنستان با حقوق پایین با افراد تحصیل کرده فراوان پتانسیل کاری کم و .. ولی اگه زمینه های دیگه کاری باشه شاید بتونید مثلا در کارهای پیش پا افتاده خدماتی در ارمنستان گزران زندگی کنید پیشنهاد من کشور ترکیه هست که حداقل از پتانسیل بی نهایت بیشتری نسبت به ارمنستان برخورداره

 47. سجاد فولادی گفت:

  سلام. خسته نباشید.
  کل هزینه خانواده ۳نفره در ایروان تقریبا چقدر میشه.
  وآیا من میتونم کار آرایشگری با مدرک بین المللی. ویا در نانوایی کار پیدا کنم. ودرآمد ماهیانه چقدر هست؟
  با تشکر.

  • ilscgroup گفت:

   با سلام
   شما هم خسته نباشید
   منظورتون از هزینه سه نفر اگه زندگی هست که خوب در پستهای بالا توضیح دادیم ولی یکبار دیگه بطور خلاصه باید خدمت شما عرض کنم که هزینه خانه یک خوابه حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار و دو خوابه حدود ۵۰۰ یا بیشتر بسته به کیفیت خانه و موقعیت هزینه های آب وبرق و گاز و اینترنت و سایر حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار در نظر بگیرید و هزینه خورد و خوراک هم بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ دلار باید در نظر بگیرید . اما کار تو ارمنستان زیاد امیدوار کننده نیست ولی آرایشگری و نانوایی هر دو شغلهایی هستند که امکان اینکه بتونید کار توشون پیدا کنید هست درامد ماهانه در ارمنتسان بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ یا ۳۵۰ دلار باید در نظر بگیرید.

 48. طوبی کیانی گفت:

  باسلام من لیسانس حقوق وسابقه فعالیت حقوقی،دیپلم آرایشگری وخیاطی ،تسلط کامل به زبان انگلیسی وسابقه هفت سال تدریس دراین زمینه هستم.همسرم فوق دیپلم خدمات قضایی و درکار خریدوفروش ماشین هستن.سرمایه ای حدودصدمیلیون تومان هم داریم.باتوجه به این شرایط شما بین ارمنستان وترکیه کدام راپیشنهاد میدهید وآیا اصلاشرایطمان برای مهاجرت مناسب هست.باتشکر

  • ilscgroup گفت:

   با سلام اول از هر چیز براتون آرزوی موفقیت روزافزون دارم. بعنوان کسی که در هر دو کشور به شکل طولانی زندگی و کار کرده ام باید خدمتتان عرض کنم که جهت کار ترکیه رو انتخاب کنید موفق تر خواهید بود ارمنستان گزینه پر پتانسیلی نیست. خیلی از دوستان که هم دارای تجربه و هم مدارک متعدد در زمینه های متعدد هستند و خوب تنها شاید به دلیل شرایط خاص مایل یا مجبور به مهاجرت می شوند در ارمنستان نمیتونن پتانسیل ایران رو داشته باشند ولی در کشور ترکیه و خصوصا استانبول می تونن پتانسیل کاری خودشون رو برگدونن. همچنین موقعیت ها و امکانات زندگی و استانداردهای مربوطه در ترکیه بالاتره. یکی از دوستان در پست قبلی توضیحاتی دادند که جالب بود حتما مطالعه کنید.د

 49. کاظمی گفت:

  سلام
  من چند روزی در ارمنستان بودم
  برای دوستانی که دنبال کار حقوق بگیری در ارمنستان هستند مواردی را عرض میکنم که که تقریبا همه چیز دستگیرشان شود.
  – درارمنستان شرکت های بزرگ و استخدام نیست تا ساعت ۱۰و نیم شهر تقریبا تعطیل است (اگراولین بارقبل از ساعت ۱۰/۵ وارد شوید فکرمیکنید روزعزای عمومیه) تا توریستها و اهالی که کارکارمندی ندارند بیدار شوند و فقط کمی بازار توریستی آن هم فصلی وجود دارد در این زمینه هم بیش از نیاز فعال هستند مثلا در اوج شلوغی توریست هتل ها و هاستل ها اتاق خالی بسیار داشتند یک هاستل در مرکز شهر که من بودم بیشتر شب ها دو مسافر داشت.
  – خودشان نیروی کار با سواد زیاد دارند خانمی با فوق لیسانس و دانستن زبان انگلیسی کارمند شیفت شب در هاستل بود
  – حقوق کارمندان یا سایر شغل ها از نصف ایران هم کمتر است.
  – هزینه روزانه بجز اجاره خانه کمتر از ایران نیست هر درام ۸ تومان است آب و نوشابه و کنسرو میوه کمتر از ایران نیست ارزش پول ما پایینه نیم درام که برابر ۴۰۰ تومن است چیزی نمی دهند
  خودشان نیروی زیادی با سواد و تحصیل کرده دارند
  -درهر کشوری بخواهید کار کنید بخصوص کاسبی کنید باید زبان محلی را بدانید در ارمنستان زبان رسمی ارمنی و زبان دوم روسی بوده و کمتر انگلیسی بلندند از طرفی خط شان هم باتمام دنیا فرق دارد حتی نمیتوانید نام خیابان را بخوانید در ترکیه و آ‌ذربایجان خط لاتین استفاده می کنند شما می توانید حداقل اسامی را بخوانید.
  بنابراین هم یادگیری زبان سخت است وارزش یادگیری هم را ندارد چون فقط در ارمنستان با جمعیت ۳ میلیون کاربرد دارد نه هیچ جای دیگر.
  -متاسفانه فساد و باج گیری داردهر کاری سر بگیرد سر و کله مافیا پیدا میشود که مدام باید سبیل آنها را حسابی چرب کیند
  – کشور آرام با هوای پاک و زمین های بکر برای استراحت سالانه و فصلی یا اگر درآمدی از اجاره یا بازنشستگی و … دارید برای زندگی آرام عالیست از ایران ارزان تر تمام می شود و همسایه ایران هم هست هر وقت اراده کنید می توانید رفت آمد کنید

  • ilscgroup گفت:

   با سلام و تشکر از توضیحاتتون و تبریک بخاطر دریافت این همه حقیقت در زمان چند روز. باید اعتراف کنم که اطلاعاتتون کامل و بی نقص بود. باز هم ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *