انواع اقامت در کشور لیتوانی

انواع اقامت در کشور لیتوانی

اقامت در لیتوانی

روش اول: تاسيس شعبه اي از شركت حال حاضر شما در ليتواني

چنانچه شما در حال حاضر شركتي در خارج از لیتواني دارا مي باشید كه حداقل یكسال از حیات آن میگذرد، ما مي توانیم

با داشتن ترجمه رسمي مدارك شركت شما شامل گواهی ثبت شرکت، اساسنامه و گزارش مالیاتی و صدور یك نامه درخواست مبني بر ثبت شعبه این شركت و نیز معرفینامه از سوي شركت مبني بر اینكه شخص شما قرار است به این شعبه اعزام شوید، كار تاسیس شعبه شركت حال حاضر شما را در لیتواني انجام بدهیم. سپس بعد از ثبت شعبه، براي شما بعنوان نیروي مشغول به كار در این شعبه، درخواست اقامت میدهیم. شما با در دست داشتن مدارك درخواست اقامت كه از سوي ما آماده مي شود از طریق یكي از سفارت هاي لیتواني یا در صورت امكان مسافرت به لیتواني، از طریق اداره مهاجرت در ویلنیوس، مدارك خود را تحوی ل داده و طي دو تا چهار ماه به درخواست شما پاسخ داده مي شود. در این روش شما مي توانید بلافاصله بعد از اخذ كارت اقامت خود كه دوساله، دقت کنید که زمان این اقامت به دلخواه خود شما از سه ماه تا دوسال می باشد، مي باشد، درخواست اقامت همسر و فرزندان خود را بدهید.

مسائل مهم در این قسمت

اولا معرفي محل زندگي در لیتواني است و دوما نشان دادن حداقل هزار یورو حقوق براي خود شماست كه توانایي شما را در تامین خانواده خود در لیتواني اثبات كند. چنانچه خود شما صاحب شركتي نباشید مي توانید از دوستان خود كمك گرفته و از آنجائیكه نیاز نیست تا سهامدار شركت باشید تا بتوانید در شعبه آن مشغول به كار شوید، لذا مي توانید از هر شركتي كه مي شناسید مدارك را گرفته و سپس با صدور معرفي نامه از سوي آن شركت به شعبه اعزام شوید.

روش دوم: ثبت شركت در ليتواني

از ابتداي نوامبر  2014 قوانین ثبت شركت و اخذ اقامت براي خارجیان تغییر نموده و لازم است كلیه افراد (غیر از کسانی که مدارک خود را تحویل سفارت داده اند و مصاحبه شده اند و تنها منتظر نتیجه درخواست اقامت خود هستند ) منطبق با این قوانین جدید رفتار كنند. در واقع افرادي كه فقط شركت ثبت نموده اند و حتي مدارك “تي آر پي” را حاضر نموده اند ولي وقت سفارت آنها جهت مصاحبه براي بعد از یك نوامبر 2014 مي باشد، با همگي آنها منطبق با قوانین جدید رفتار خواهد شد. اولا در قوانین قبلي هر نفر بازاي پنجاه هزار لیتاس سرمایه شركت مي توانست تقاضاي اخذ اقامت یكساله شنگن لیتواني را بدهد ولي طبق آخرین تغییرات ، شركتها به شكل ثابت با سرمایه صد هزار لیتاس و حداكثر سه سهامدار ثبت مي شوند.

دوما در زمان درخواست براي اقامت، لازم است حداقل شش ماه از زمان ثبت حیات شركت گذشته باشد و نیز شركت طي این شش ماه فعالیت و ترن اور داشته باشد. دوما اینکه در گذشته پس از آنكه شركتي ابتدا به ساكن در لیتواني ثبت میشد، امكان این وجود داشت كه بلافاصله براي اقامت یكساله اقدام كنند ولي بعد از یك نوامبر 2014 تنها کسانی می توانند درخواست اقامت یكساله شنگن لیتواني را بدهند كه شركت ایشان حداقل شش ماه سابقه فعال تجاري داشته و كلیه كارهاي حسابداري و بوك كیپینگ آن انجام شده باشد. بدیهي است مالیات هاي شركت نیز مانند امور حسابداري باید به شكل منظم در این شش ماه پرداخت شده باشند. مالیات شخصي شما طي آن شش ماه لازم نیست و مانند قبل بعد از اخذ اقامت پرداخت خواهد شد. سوما دارا بودن حداقل سه كارمند ثابت در زمان اقدام براي درخواست اقامت مي باشد. از ابتداي نوامبر 2014 تنها کسانی مي توانند اقدام به درخواست اقامت شنگن لیتواني كنند كه در زمان درخواست سه كارمند ثابت كه مالیات و بیمه آنها هر ماه رد میشود، داشته باشند. این شرایط باید شرایط واقعي شركت باشد و این به معني آن است كه باید این افراد در استخدام شركت بوده و نیز به شكل واقعي ادامه بدهند. در زماني كه شما درخواست اقامت مي دهید تا زماني كه نتیجه درخواست شما از سوي اداره مهاجرت صادر شود این مسئله چك مي شود.

و در آخر اینکه شما در زمان اقدام به درخواست اقامت باید دارای صورت موجه تجاری باشید. بعنوان مثال آدرس واقعی

تجاری، سایت شرکت و نیز کارت های بیزینس از جمله این موارد است. در ضمن دارا بودن یک بیزینس پلان تجاری رسمی در لیتوانی از ملزومات است.

روش سوم: خريد يك تجارت آماده و در حال فعاليت

الف: خريد سوری تمامی يا بخشی از سهامی يک شرکت در حال فعاليت

در این روش كه بصورت محدود قابل انجام مي باشد، شما یك شركت آماده و در حال فعالیت را مي خرید. این مسئله مي

تواند از بخشي از سهام تا صد درصد سهام آن تجارت یا شركت باشد و از موردي به مورد دیگر و با توجه به درخواست و تمایل شما متفاوت است. بعنوان مثال ممكن است شما تنها بخشي یا حتي تمامي صددرصد سهام یك شركت بزرگ را كه هم اكنون با مثلا هشت كارمند مشغول كار است را خریده و از مزایاي اخذ اقامت یک، دو و حتي سه ساله در همان بدو امر برخوردار شوید. لازم به ذكر است كه با توجه به سابقه و نیز در جریان بودن تجارت این شركت، تمدید این اقامت ها بعد از اخذ آن بسیار ساده خواهد بود و در واقع با رعایت شرایط ساده اي تا زمان تحصیل اقامت دائم و نیز اخذ پاسپورت مي توانید از امنیت بسیار بالائي برخوردار باشید.

در واقع در این روش شما با خریدن تمامی یا بخشی از سهام یک شرکت، صاحب سوری یک شرکت با تمامی تشکیلات آن

می شوید با این تفاوت که تمامی هزینه های نگهداری تجارت مانند مالیات، اجاره ، حقوق کارمندان و دردسرهای تمامی

ادارات مرتبط را فیلتر کرده اید. چنانچه تصمیم به تجارت داشته باشید می توانید خیلی ساده تجارت خود را از صفر با یک شرکت جدید شروع کرده و در کنار داشتن یک تضمین و پشتوانه اعتباری با خیال راحت به ساختن تجارت خود کنید.

لازم به ذکر است که در موارد محدود شما می توانید از همان شرکت برای انجام فعالیتهای تجاری خود استفاده کنید.

این روش برای افرادی که می خواهند اقامت لیتوانی را اخذ کنند و در زمان تمدید اقامت خود مسئله ای نداشته باشند بسیار عالی است.

ب: خريد کليه حقوق مادی و معنوی يک شرکت در حال فعاليت

در این مورد شما می توانید در كنار خرید سهام شركت، خود تجارت را هم صاحب شوید . در نتیجه شما صاحب صفر تا

صد تجارت بوده و مسئول نگهداری آن می باشید در صورتیکه  در قسمت با عقد قرارداد الحاقي، شما نسبت به تجارت شركت فاقد اختیارات یا حقوق مالي و معنوي بودید.  بدیهی است این مورد می تواند برای کسانی که می خواهند صاحب تجارت شوند و نیز از مزیت های یک تجارت آماده بهره مند شوند بسیار خوب است.

اینکه از بین گزینه  های بالا کدام بهتر است کاملا به نظر خود شما و به برنامه های خود شما بستگی داشته و بسته به فرد و شرایط می تواند هر کدام بر دیگری ارجحیت داشته باشد. دقت کنید که شما می توانید در برخی موارد از همان کادر قبلی گرداننده شرکت و تجارت برای ادامه کار استفاده کنید.

روش چهارم: تحصيلی

خدمات ما در اخذ پذیرش از دانشگاه هاي كشور لیتواني و سپس اخذ اقامت اروپا تیم مشاوره اجرائي ما آمادگي كامل دارد تا در زمینه تحصیل در دانشگاهها و كالج هاي كشور لیتواني، خدمات مشاوره و نیز اجرائي خود را معرفي كند. در این باره ما پس از گرفتن اطلاعات شما درباره رشته و دانشگاه مورد نظر شما كلیه اطلاعات مورد نیاز شما را از جمله دانشگاه هاي مناسب رشته شما، هزینه هاي تحصیلي، هزینه هاي اسكان و زندگي و سایر اطلاعات مورد نیاز شما در مورد سیستم آموزشي كشور لیتواني، پروسه تحصیل و نیز پتانسیل كاري براي شما فراهم مي كنیم. ضمنا نتیجه بررسي خود را در مورد دانشگاه و رشته مد نظر شما به شما ارائه میدهیم. در لیست زیر ما تعدادي از دانشگاه ها و كالج هاي كشور لیتواني را كه در ارائه خدمات به دانشجویان، بهترین ها هستند به شما معرفي مي كنیم.

Vilnius University

European Humanities University

Mykolas Romeris University

Vilnius Gediminas Technical University

Lithuanian University of Health and Science

Kaunas University of Technology

ytautas Magnus University

Vilnius College

Vilnius Business College

مهارت ها

ارسال شده در

31/05/2015

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *