اقامت تضمینی اروپا

اقامت تضمینی اروپا

یکی از روشهای اخذ اقامت «خريد يك تجارت آماده و در حال فعاليت» می باشد. این روش یکی از ایمن ترین روشهای اخذ اقامت و نیز تمدید آن و حصول اقامت دائم لیتوانی است.

این روش شامل انواع زیر است:

الف: خريد سوری تمامی يا بخشی از سهامی يک شرکت در حال فعاليت

در این روش كه بصورت محدود قابل انجام مي باشد، شما یك شركت آماده و در حال فعالیت را مي خرید. این مسئله ميتواند از بخشي از سهام تا صد درصد سهام آن تجارت یا شركت باشد و از موردي به مورد دیگر و با توجه به درخواست و تمایل شما متفاوت است. بعنوان مثال ممكن است شما تنها بخشي یا حتي تمامي صددرصد سهام یك شركت بزرگ را كه هم اكنون با مثلا هشت كارمند مشغول كار است را خریده و از مزایاي اخذ اقامت یک، دو و حتي سه ساله در همان بدو امر برخوردار شوید. لازم به ذكر است كه با توجه به سابقه و نیز در جریان بودن تجارت این شركت، تمدید این اقامت ها بعد از اخذ آن بسیار ساده خواهد بود و در واقع با رعایت شرایط ساده اي تا زمان تحصیل اقامت دائم و نیز اخذ پاسپورت مي توانید از امنیت بسیار بالائي برخوردار باشید.

در واقع در این روش شما با خریدن تمامی یا بخشی از سهام یک شرکت، صاحب سوری یک شرکت با تمامی تشکیلات آن می شوید با این تفاوت که تمامی هزینه های نگهداری تجارت مانند مالیات، اجاره ، حقوق کارمندان و دردسرهای تمامی ادارات مرتبط را فیلتر کرده اید. چنانچه تصمیم به تجارت داشته باشید می توانید خیلی ساده تجارت خود را از صفر با یک شرکت جدید شروع کرده و در کنار داشتن یک تضمین و پشتوانه اعتباری با خیال راحت به ساختن تجارت خود کنید. لازم به ذکر است که در موارد محدود شما می توانید از همان شرکت برای انجام فعالیتهای تجاری خود استفاده کنید. این روش برای افرادی که می خواهند اقامت لیتوانی را اخذ کنند و در زمان تمدید اقامت خود مسئله ای نداشته باشند بسیار عالی است.

ب: خريد کليه حقوق مادی و معنوی يک شرکت در حال فعاليت

در این مورد شما می توانید در كنار خرید سهام شركت، خود تجارت را هم صاحب شوید . در نتیجه شما صاحب صفر تا صد تجارت بوده و مسئول نگهداری آن می باشید در صورتیکه  در قسمت با عقد قرارداد الحاقي، شما نسبت به تجارت شركت فاقد اختیارات یا حقوق مالي و معنوي بودید.  بدیهی است این مورد می تواند برای کسانی که می خواهند صاحب تجارت شوند و نیز از مزیت های یک تجارت آماده بهره مند شوند بسیار خوب است.

اینکه از بین گزینه  های بالا کدام بهتر است کاملا به نظر خود شما و به برنامه های خود شما بستگی داشته و بسته به فرد و شرایط می تواند هر کدام بر دیگری ارجحیت داشته باشد. دقت کنید که شما می توانید در برخی موارد از همان کادر قبلی گرداننده شرکت و تجارت برای ادامه کار استفاده کنید.

ج: پیوستن به اعضاء هیئت مدیره

در این روش شما بدون اینکه در شرکت سهامدار شوید می توانید با پیوستن به هیئت مدیره شرکت از امتیازهای اقامتی لیتوانی استفاده نمایید. در این مورد دغدغه سود و یا ضرر شرکت نیز وجود ندارد و طرفین بدون هیچ نگرانی ای میتوانند نسبت به این توافق متعهد بوده و سعی در کمک به یکدیگر نمایند. دقت کنید که در حال حاضر چنانچه بر روی شرکتی اقامتی صادر شود این اقامت دو ساله خواهد بود و با کمی مقایسه بین شرایط ثبت شرکت و اخذ اقامت بر روی آن و نیز پیوستن به یک شرکت فعال می توانید متوجه شوید  که اگر هدف شما کسب اقامت باشد بهترین و امن ترین روش پیوستن به یک شرکت فعال است. در این مورد ما اقامت شما را به شکل تضمینی اخذ خواهیم کرد به این معنی که اگر به هر دلیلی اقامت شما صادر نشد هزینه شما مسترد خواهد شد. نکته دیگر این است که کلیه هزینه های شما در این پک محاسبه می شود. به این معنی که شما بعد از حضور در لیتوانی هیچ هزینه ای بابت مالیات های شرکتی و شخصی، بیمه تامین اجتماعی و بازنشستگی، آدرس شرکتی، حسابداری، اجاره محل تجارت، سایر هزینه های دولتی تجارت، درخواست و صدور اقامت و …  نخواهید داشت. تمامی این هزینه ها از سوی ما پرداخت خواهد شد. بدیهی است هزینه های مربوط به محل زندگی و یا امور شخصی شما به عهده خود شماست. بابت اقامت تضمیمنی اروپا هزینه پانزده تا بیست هزار یورو سالیانه باید در نظر گرفت. این هزینه شامل تمامی پرداختی های شما منجمله مالیات های شرکتی و شخصی، بیمه تامین اجتماعی و بازنشستگی، آدرس شرکتی، حسابداری، اجاره محل تجارت، سایر هزینه های دولتی تجارت، درخواست و صدور اقامت و …  می باشد.

مهارت ها

ارسال شده در

31/05/2015

2 پاسخ به “اقامت تضمینی اروپا”

 1. iman گفت:

  با سلام لطفادر ارتباط با اقامت در لیتوانی بیشتر راهنمایی فرمائید
  متاهل 36 سال و دارای یک فرزند هستم
  در ارتباط با اینکه اگر شرکتی ثبت کنیم مالیات سالانه چگونه میباشد و اگر یک شرکت را بخریم هزینه صفر تا صد اقامت یک ساله چقدر میشود
  با تشکر

  • ilscgroup گفت:

   با سلام
   ثبت شرکت در لیتوانی برای یک تا سه نفر بعنوان سهامدار ممکن بوده و افراد بیشتر باید بعنوان اعضای هیئت مدیره معرفی شوند. سهامداران و مدیران شرکت بعد از اخذ اقامت موظف به پرداخت بیمه و مالیات بر حقوق شخصی می باشند. این عدد به ترتیب ۴۰٪ و ‍۱۵٪ حقوق اداره کار کشور لیتوانی می باشد که در حال حاضر این حقوق ۳۵۰ یورو می باشد. بنابراین افرادی که دارای اقامت می شوند (فقط دارندگان اقامت) باید ماهیانه ۱۹۲.۵ یورو به دولت پرداخت نمایند. ثبت شرکت همان خرید شرکت بوده و تفاوتی نمیکند. هزینه اخذ اقامت برای یک نفر هم از ۳۵۰۰ یورو شروع می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *