کشور اسلواکی

 • جمعیت: حدود 5.5 میلیون نفر
 • مساحت: 49035 کیلومتر مربع
 • تراکم جمعیت: 52 نفر در هر کیلومتر مربع
 • پایتخت: براتیسلاوا
 • زبان رسمی: اسلواک
 • نوع حکومت: جمهوری
 • رئیس جمهور: آندری کیسکا
 • نخست وزیر: روبرت فیچو
 • رئیس مجلس: پتر پلگرینی
 • شاخصه توسعه انسانی: 0.869 (بالا)
 • واحد پول: یورو
 • تولید ناخالص داخلی: حدود 6.107 میلیارد دلار
 • تولید ناخالص داخلی سرانه: 20753 دلار
 • دامنه اینترنتی: sk
 • پیش شماره تلفنی: 421

کشور اسلواکی در اروپای مرکزی قرار گرقته است و از همه جهات به خشکی محصور می باشد. این کشور در حدود 5.5 میلیون نفر جمعیت در خود جای دارد و پایتخت آن نیز شهر براتیسلاوا می باشد. این شهر دارای جمعیتی 413 هزار نفری می باشد. زبان رسمی این کشور اسلواک می باشد که یک زبان هندواروپایی می باشد. کشور اسلواکی از سمت جنوب خود با کشور مجارستان، از سمت شرق با کشور اکراین، از سمت شمال با کشور لهستان و همچنین از سمت غرب با کشورهای چک و اتریش هم مرز می باشد.

نکات تاریخی مهم در مورد اسلواکی:

این کشور در سال 1918 جزئی از کشور اتریش-مجارستان بوده است. اسلواکی در طی سال های 1918 الی 1939 تبدیل به بخشی از چکسلواکی شد.

تاریخ استقلال و جدایی این کشور از چکسلواکی در یکم ژانویه 1993 می باشد.

کشور اسلواکی در سال 2009 به منطقه یورو پیوست و نیز این کشور در سال 2004 به اتحادیه اروپا پیوسته بود. اسلواکی به همراه کشورهایی نظیر اسلوونی، استونی، لتونی وهمچنین اسلواکی به صورت همزمان عضو اتحادیه اروپا، منطقه شینگن، منطقه یورو و سازمان ناتو می باشند.

 

بیشتر بدانید ...

اسلواکی در طی سال های 1939 تا 1945 رسما کشوری مستقل و با نام جمهوری اسلواکی شناخته می شد.

در طی سال های  1945 تا 1992 این کشور بار دیگر بخشی از چکسلواکی شد.

اقتصاد کشور اسلواکی بر اساس تولید  و همچنین صادرات خودرو و وسائل الکترونیکی می باشد. ان کشور وابستگی زیادی به کشور آلمان دارد. زشد اقتصادی این کشور و موتور محرکه آن توسط تقاضاهای خارجی است که از این کشور می شود.

منابعی که این  کشور دارا می باشد شامل انواع زغال سنگ، نمک، مس و منگنز، اوره آهن، مقداری نفت و گاز و همچنین زمین های کشاورزی می شود.

از مهم ترین صنایع این کشور می توان به صنایع ماشین سازی، صنایع فلزی، صنایع نظامی، صنایع الکتریکی، صنایع نساجی، صنایع گاز، صنایع برق اشاره نمود.

 

بیشتر بدانید ...

یکی از مهم ترین صنایعی که این کشور بدان مششعول می باشد صنعت تولید سوحت هسته ای می باشد.

فرهنگ

جشنواره فرهنگ عامه ویخودنا فرهنگ فولکلور کشور اسلواکی را به نمایش می گذارد. این جشنواره از بزرگ ترین و قدیمی ترین جشنواره ها در این کشور می باشد که در روستایی با همین نام برگزار می گردد.

از نمونه های معماری این کشور می توان به معماری چوبی  قوم اسلواک که در روستایی با نام ولکولینتس قرار گرفته است اشاره نمود.این بنا درسال  1993 به ثبت جهانی یونسکو رسیده است. از دیگر سازه های چوبی این کشور کلیساهای چوبی این کشور می باشند که در بخش شرقی این کشور قرار گرفته اند.

 

بیشتر بدانید ...

برینجووه هالوشکی غذای ملی این کشور به شمار می آید

سیاست اسلواکی

جمهوری مبتنی بر دموکراسی پارلمانی، حکومت کشور اسلواکی را شامل می گردد. روز ملی این کشور در سال 1992 مصادف است با روز تصویب قانون اساسی

سه رکن اصلی نظام حکومتی اسلواکی را رئیس جمهود، دولت و مجلس تشکیل می دهند. مجلس این کشور دارای 150 کرسی می باشد. پیش از سال 98 میلادی رئیس جمهور در این کشور توسط نمایندگان پارلمان انتخاب می گردید اما چس از اینکه اصلاح قانون صورت گرفت انتخابات با آراء مستقیم مردم صورت می گیرد.

از وظایف رئیس جمهور در این کشور می توان به عزل و نصب دولت، عزل و نصب فرماندهان، انحلال مجلس و نیز عزل و نصب رؤسای دانشگاه ها اشاره نمود.

 

بیشتر بدانید ...

جغرافیای اسلواکی

کشور اسلواکی با مساحتی معادل 49035 کیلومتر مربع به عنوان صد و بیست و هفتمین کشور جهان شناخته می شود.

سطح این کشور پوشیده از کوهستان ها می باشد. کوه های این کشور جزئی از رشته کوه های کارپات و بسکید می باشند. میانگین دمای این کشور در سال 5 درجه سانتیگراد می باشد. شهرهای مهم این کشور نیترا، ژیلینا و همچنین کوشیتسه می باشند.

نام هر استان با نام شهری که مرکز آن استان است، یکی می‌باشد. بزرگترین و پرجمعیت‌ترین استان نیز، استان ویلنیوس می‌باشد.

 

بیشتر بدانید ...

از مهم ترین رودهای این کشور دانوب، واه وهرون می باشند.

در میان کوه های این کشور غارهای بسیاری وجود دارند که  تعدادی از آن ها برای بازدید عموم آزاد می باشد. 5 غار یخی در این کشور به ثبت جهانی یونسکو رسیده اند.

خدمات ما در اسلواکی

شما می توانید خدمات مورد نیاز خود را در کشور اسلواکی با توجه به طبقه بندی زیر انتخاب نموده و پس از مطالعه دقیق اطلاعات که توسط کارشناسان با تجربه ما نوشته شده اند، نسبت به هدف خود اقدام نمایید. بدیهی است چنانجه نیاز شما خارج از طبقه بندی ما می باشد از طریق تلفن یا سایت با ما تماس گرفته تا راهنماییهای لازم را تقدیم نماییم.

خدمات ثبت شرکت

گروه ILSC آمادگی دارد تا شرکت خارجی شما را در اکثر کشورهای دنیا برخی بصورت کاملا حضوری، برخی بصورت نیمه حضوری و برخی بصورت کاملا غیر حضوری به ثبت برساند و تمامی مدارک آنرا برای شما ارسال نماید. شما می توانید در مورد نیاز خود با مشاورین ما تماس حاصل نمایید.

توضـیحات کامل  این بخـش  خـدمات

قسمت پرسش و پاسخ در این زمینه

خدمات بانکی

گروه ILSC  می تواند شما را در افتتاح حسابهای بانکی شخصی و شرکتی و نیز اخذ کارتهای اعتباری از جمله ویزا کارت یا مستر کارت کمک نماید. همچنین بر روی این حسابها چه شرکتی و چه شخصی، بسته به بانک و کشور، می توان امکانات اینترنت بانکینگ را نیز اخذ نمود.

توضـیحات کامل  این بخـش  خـدمات

قسمت پرسش و پاسخ در این زمینه

خدمات اقامتی

گروه ILSC با در اختیار داشتن وکلای با تجربه می تواند شما را در اخذ اقامت های کاری با ثبت شرکت یا استخدام یا تحصیلی و یا از طریق سرمایه گذاری یاری دهد. برای اخذ اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس حاصل کرده یا از اطلاعات ارائه شده بر روی وبسایت استفاده نمایید.

توضـیحات کامل  این بخـش  خـدمات

قسمت پرسش و پاسخ در این زمینه

سایر خدمات

گروه ILSC با تجربه فراوان در کشورهایی که دارای امکان ارائه خدمات می باشد، این آمادگی را دارد که شما را در جریان امور صادرات و واردات کالا یا ترخیص کالا در مرزهای کشورهای خارجه و بحث فوروارد و ترانزیت راهنمایی و نیز در امور اجرا به شما کمک کند.

توضـیحات کامل  این بخـش  خـدمات

قسمت پرسش و پاسخ در این زمینه

مشتری

پشتیبانی

روز

پروژه ها

خدمات ما در کشور ترکیه

طراح گرافیک از این متن به عنوان عنصری از ترکیب بندی برای پر کردن صفحه و ارایه اولیه شکل ظاهری و کلی طرح سفارش گرفته شده استفاده می نماید، تا از نظر گرافیکی نشانگر چگونگی نوع و اندازه فونت و ظاهر متن باشد.

اطلاعات

خدمات ما در کشور لیتوانی

طراح گرافیک از این متن به عنوان عنصری از ترکیب بندی برای پر کردن صفحه و ارایه اولیه شکل ظاهری و کلی طرح سفارش گرفته شده استفاده می نماید، تا از نظر گرافیکی نشانگر چگونگی نوع و اندازه فونت و ظاهر متن باشد.

اطلاعات

خدمات ما در کشور ارمنستان

اطلاعات