خدمات مربوط به ثبت شرکت 

 

ثبت شرکت UAB بصورت حضوری

 1.مقدمه

تقریبا تنها گزینه انتخاب برای شما در لیتوانی برای شروع تجارت خود، یک شرکت با مسئولیت محدود می باشد که تحت نام رایج «ال ال سی» در همه جای دنیا و با نام «یو ای بی» در لیتوانی شناخته می شود. این شرکت با حداقل یک نفر ثبت می شود. یک درجه بالاتر از «یو ای بی»، شرکت سهامی «جوینت استاک» وجود دارد که با نام «ای بی» شناخته شه و برای کارهای بسیار عظیم بوده و شرایط خاص خود را دارد. یکی از این شرایط تعداد مشخص سهامداران و نیز برگزاری جلسه عمومی سهامداران و … می باشد.

2.آدرس شرکت

از آنجائیکه شما برای ثبت شرکت در لیتوانی نیاز به آدرس برای محل کار خود دارید، در نتیجه در اینجا به بررسی گرینه های انتخابی شما در این مورد می پردازیم.

شما در این قسمت سه راه دارید:

الف: گرفتن یک دفتر کاری واقعی

این گزینه کاملا مشخص بوده و هزینه های شما شامل پرداخت کمیسیون به املاکی، انعقاد قرارداد و پرداخت  اجاره محل مورد نظر که معمولا معادل دو ماه اجاره برای شروع می باشد، تهیه وسایل داخل دفتر و نیز آماده سازی دفتر از لحاظ اینترنت یا تلفن و غیره می باشد.

ب: دفتر نیمه واقعی

این گزینه برای افرادی که کارت اقامت خود را اخذ میکنند و در واقع حالا نیاز به شروع تجارت در لیتوانی دارند مناسب است تا زمان بیشتری برای خود بخرند تا بتوانند تجارت خود را در ویلنیوس پایه ریزی نمایند. در گزینه دفتر واقعی شما باید جدا از هزینه های اجاره ماهیانه دفتر و نگهداری آن بابت حقوق منشی و سایر مسائل مربوطه نیز متحمل هزینه شوید که برای افرادی که هنوز تجارت خود را به شکل وافعی شروع نکرده اند، عدد قابل توجهی می شود. در این مورد ما با هزینه ای برابر با هزینه یک تا دو ماه یک دفتر واقعی، شما را در این مهم برای یکسال آسوده می کنیم. دقت کنید که این مسئله برای سال اولی که اقامت میگیرید مناسب است. در سال دوم بهتر است باندازه کافی تلاش کرده و برنامه واقعی خود را در ویلنیوس طی یک دفتر واقعی اجرا نموده باشید.

در این مورد ما صرفا از دفترهای خودمان برای شما استفاده میکنیم و آدرس خودمان را داده و در زمان بازدید ماموران دولتی نیز، دفتر خودمان را که دفتر شما هم می باشد، به آنها نشان خواهیم داد. این مسئله کاملا قانونی بوده اگر چه قانون خاصی در تعداد دفاتر ثبتی در یک آدرس یا سایر مسائل مربوط به آن وجود ندارد ولی بهر حال رعایت عرف رایج و منطقی بودن شرایط مهم است. در این سیستم دفتر، در واقع در محل مورد نظر به شکل واقعی چند شرکت ثبت می شود و این مسئله کاملا طبیعی است. میز کاری برای شما قرار داده می شود و چنانچه از هر سازمان دولتی به آنجا مراجعه شود شما مانند دفتر واقعی خود می توانید موجه باشید. دقت کنید که شرایط یک دفتر شخصی را برای شما ندارد ولی برای سازمانهای مراجعه کننده تقریبا تنها گزینه شما برای جایگزین دفتر واقعی و شخصی شماست. شما در این مورد نه تنها مسئله شما از لحاظ نیاز به آدرس حل می شود  بلکه می توانید در موارد خاص در آنجا جلسه برگزار کرده و از میز خود استفاده کنید. چنانچه امکاناتی بیشتر از این نیاز داشته باشید با هماهنگی ما قابل انجام خواهد بود. هزینه ما بابت تغییر آدرس، قرارداد جدید و کل اجاره یکسال 900 یورو می باشد.

ج: دفتر مجازی

این مورد مناسب شروع پروسه ثبت شرکت شما در ویلنیوس بوده و تا زمان اخذ اقامت یکساله شما مناسب است. معمولا یکساله بوده و هزینه مربوط به آن 450 یورو است که در شرکتهائی که ثبت می شود این هزینه اتوماتیک محاسبه شده است. در سال اول تجارت شما (دوره خواب) که بیشتر بابت این است که شما هنوز یا اجازه ورود به لیتوانی را نداشته اید یا هنوز آشنائی کافی برای انجام تجارت در آنجا را ندارید، از نظر آدرس می توانید یک آدرس مجازی داشته باشید.

3.سرمایه شرکت

موضوع مهم دیگر در زمان ثبت شرکت در لیتوانی موضوع «سرمایه شرکت» می باشد. شما طبق قوانین لیتوانی موظف هستید سرمایه اولیه برابر با ده هزار لیتاس معادل حدود 3000 یورو را در حساب شرکت بعنوان سرمایه شرکت نشان دهید. دیگر اینکه شما برای ثبت شرکت باید شخصا در لیتوانی حضور یابید. ما بحث حضور فیزیکی شما را بهمراه مسئله سرمایه اولیه حل میکنیم. یعنی نه نیاز هست برای ثبت شرکت به لیتوانی مسافرت کنید و نه نیاز هست سرمایه اولیه شرکت را واریز نمایید. ما هر دو مسئله را انجام داده و بعد از آماده شدن مدارک شرکت، اصل آنها را برای شما با پست «دی اچ ال» ارسال میکنیم. شما بعد از دریافت مدارک، آنها را امضا نموده و مدارک مورد نیاز ما را که برای شما مشخص میکنیم، ارسال میکنید. بعد از ارسال مدارک طی یک یا دو هفته فرم «اکسترکت» شرکت را نیز از ادازه ثبت شرکت ها در ویلنیوس دریافت نموده و برای شما ارسال میکنیم. شما بابت این خدمات هیچ گونه هزینه اضافی پرداخت نمیکنید. تمامی این خدمات جزو پک خدماتی ماست.

نکته یک: چنانچه یک سهامدار در شرکت باشد، سرمایه شرکت ده هزار لیتاس یعنی 3000 یورو کافی است که برای اقامت همان یک نفر (فقط) اقدام شود. اما چنانچه سهامداران از یک سهامدار بیشتر شد، آنگاه بازای هر نفر 50000 لیتاس یعنی 15000 یورو تقریبا سرمایه نیاز است. یعنی برای دو نفر باید شرکتی با سرمایه یکصد هزار لیتاس حدود 30000 یورو ثبت شود که بتوانند هر دو نفر برای اخذ اقامت اقدام نمایند. به همین ترتیب برای سه نفر و چهار نفر سرمایه های 150 هزار لیتاس و 200 هزار لیتاس نیاز است. اما از آنجائیکه انتقال پول برای موکلین محترم نه  بصرفه است و نه ممکن، ما این کار را در همان لیتوانی برای شما انجام میدهیم. یعنی سرمایه مورد نیاز شما را در حساب شرکت واریز میکنیم. این از دو جهت به نفع شماست. اول اینکه اگر قرار باشد پول خودتان را بفرستید هزینه آن بسیار زیاد خواهد شد. دوم اینکه امنیت و ریسک مسئله هم هست. اما نکاتی بسیار مهم در اینجا وجود دارد. اولا بهتر است شرکت ابتدا با سرمایه ده هزار تا ثبت شود و سپس طی مرحله بعد، سرمایه آن به صد هزار لیتاس افزایش یابد. این مسئله از دو جهت مهم است. اولا هزینه شما کمتر می شود. دلیل این مسئله این است که زمانی که ما شرکت را ابتدای به ساکن با سرمایه صد هزار لیتاس ثبت کنیم هزینه واریز وجه از سوی شرکت ما خواهد بود و این یعنی ما باید به دولت لیتوانی مالیات و هزینه های تجاری آنرا بپردازیم. اما در همین راستا در زمان انتقال سهام، اگر سهام بابت صد هزار لیتاس باشد آنگاه هزینه انتقال نیز زیاد می شود. اما زمانی که شرکت ابتدا به ساکن با سرمایه ده هزار لیتاس ثبت می شود و بعد تمامی سهام به نام شما منتقل می شود، در مرحله دوم ما به نیابت از شما سرمایه شرکت را زیاد میکنیم که این هزینه کمتری نسبت به ثبت شرکت با سرمایه صد هزار تا از ابتدا را دارد. اما نکته بعدی در مورد سرمایه شرکت این است که چنانچه شما قصد ثبت شرکتی با سرمایه بالای صد هزار لیتاس را تنها به هدف اخذ اقامت دارید، به شما پیشنهاد میکنیم که بجای بالا بردن سرمایه شرکت، تعداد بیشتری شرکت ثبت کنید. یعنی مثلا اگر چهار نفر هستید و میخواهید با ثبت شرکت در لیتوانی، اقامت برای چهار نفر اخذ کنید، بهتر است بجای ثبت شرکت با سرمایه 200 هزار لیتاس، دو شرکت با سرمایه های 100 هزار لیتاس ثبت کنید.

نکته دو: طبق قوانین لیتوانی، فرزندان زیر 18 سال می توانند بعنوان خانواده سهامدار شرکت اقدام به اخذ اقامت کنند. یعنی نیاز نیست فرزندان زیر 18 سال سهامدار شرکت باشند تا اقامت بگیرند. بعنوان مثال اگر شما چهار نفر شامل پدر، مادر و دو فرزند زیر 18 سال میباشید، با ثبت یک شرکت «یو ای بی» با سرمایه 100 هزار لیتاس می توانید اقامت پدر و مادر را بعنوان سهامداران شرکت بگیرید. فرزندان نیز تحت حمایت والدین می توانند اقامت بگیرند بدون نیاز به اینکه سهامدار شرکت باشند.

4.مدارک ثبت شرکت

در ابتدا شما باید اطلاعات زیر را مهیا کنید که عبارت اند از:

الف: نام و نام خانوادگی سهامداران بهمراه آدرس ایران، شماره تلفن ایران و درصد سهام آنها در شرکت

ب: مشخص کردن مدیر عامل شرکت

ج: کپی پاسپورت کلیه سهامداران

نکته یک: عنوان شرکت از سوی ما تعیین میشود.

نکته دو: سهامداران شرکت می توانند هر سنی داشته باشند. بنابراین شما میتوانید حتی کودک خود را نیز سهامدار شرکت کنید.

نکته سه: برای اینکه اقامت همسر خود را بگیرید نیاز است که ایشان سهامدار شرکت باشند. چنانچه سهامدار نباشند، تنها بعد از دو سال که از اقامت خودتان گذشت می توانید برای اخذ اقامت همسر خود در شروع سال سوم اقامت خود اقدام کنید.

5.زمان لازم و هزینه ثبت شرکت

ثبت شرکت با یک سهامدار، هزینه پرداختی شما به ما 3000 یورو می باشد. شما بعد از پرداخت این مبلغ تا زمان ثبت شرکت خود هیچ نیازی به پرداخت هزینه های دیگر ندارید. کل پروسه ثبت شرکت شما در کمتر از یک ماه صورت میگیرد. بعد از ثبت شرکت برای اخذ اقامت یا همان «تی آر پی» که در واقع اقامت یکساله لیتوانی میباشد، می توانید پس از کسب شرایط لازم اقدام کنید. طبق قوانین جدید لیتوانی شما باید شش ماه شرکت خود را اکتیو نشان داده و در زمان اقدام به درخواست اقامت سه کارمند لیتوانیایی در استخدام شرکت خود داشته باشید. مرحله بعد شامل آماده سازی فرم ها و مدارک مربوطه می باشد. هزینه این قسمت شامل 3500 یورو برای یک شخص بزرگسال و دو هزار یورو برای افراد خردسال می باشد. بعد از آماده سازی مدارک جهت تحویل و شرکت در مصاحبه که زمان آن از سوی ما آماده و برای شما ارسال می شود در یکی از کشورهای همسایه حضور پیدا کرده و در سفارت لیتوانی مرحله تحویل مدارک و مصاحبه را انجام میدهید. کلیه خدمات همراهی و مشاوره و مترجمی شما را ما در کشور مورد نظر انجام خواهیم داد. این خدمات نیز جزو خدمات پک ما می باشد. بنابراین نیاز به هزینه اضافی نیست. بعد از تحویل مدارک طی دو تا چهار ماه کارت اقامت شما (در صورت پذیرفته شدن) آماده می شود. بعد از آماده شدن که ما خبر آن را به شما می دهیم، شما باید به سفارت لیتوانی مراجعه کرده و در آنجا به شما ویزای ورود به لیتوانی داده می شود. پس از ورود به اداره مهاجرت رفته و کارت اقامت یکساله خود را تحت عنوان «پلاستیک کارت»، شخصا دریافت میکنید. البته ما شما را در همه مراحل همراهی خواهیم کرد. نکته مهم این که اگر شما بتوانید ویزای شنگن گرفته و شخصا برای تحویل مدارک اقامتی خود به لیتوانی سفر کنید طی دو روز مدارک شما با همراهی ما تحویل اداره مهاجرت شده و نیز بعد از اعلام نتیجه (بین دو تا چهار ماه) باز هم شخصا به آنجا مسافرت کرده و کارت خود را میگیرد. در نظر داشته باشید که در این صورت شما هیچ زمانی را بابت انتظار برای گرفتن وقت سفارت از کشورهای همسایه از دست نخواهید داد. نکته مهم این است که ما هیچ مسئولیتی بابت زمان سفارت و مسائل آن نداریم. چنانچه شما با ویزای شنگن به لیتوانی سفر کرده و در آنجا مدارک را تحویل دهید ما کنترل بیشتری روی مسائل خواهیم داشت.

6.انحلال شرکت

طی یکماه انحلال شرکت انجام شده و هزینه آن بدون احتساب جرایم مالیاتی هزار و پانصد یورو می باشد.

7.حسابداری و مالیات شرکت

بابت این بخش به مقاله مربوطه که بصورت کامل حسابداری و مالیاتهای لیتوانی را بیان میکند مراجعه نمایید.

ثبت شرکت UAB بصورت غیر حضوری

 

1.مقدمه

تقریبا تنها گزینه انتخاب برای شما در لیتوانی برای شروع تجارت خود، یک شرکت با مسئولیت محدود می باشد که تحت نام رایج «ال ال سی» در همه جای دنیا و با نام «یو ای بی» در لیتوانی شناخته می شود. این شرکت با حداقل یک نفر ثبت می شود. یک درجه بالاتر از «یو ای بی»، شرکت سهامی «جوینت استاک» وجود دارد که با نام «ای بی» شناخته شه و برای کارهای بسیار عظیم بوده و شرایط خاص خود را دارد. یکی از این شرایط تعداد مشخص سهامداران و نیز برگزاری جلسه عمومی سهامداران و … می باشد.

2.آدرس شرکت

از آنجائیکه شما برای ثبت شرکت در لیتوانی نیاز به آدرس برای محل کار خود دارید، در نتیجه در اینجا به بررسی گرینه های انتخابی شما در این مورد می پردازیم.

شما در این قسمت سه راه دارید:

الف: گرفتن یک دفتر کاری واقعی

این گزینه کاملا مشخص بوده و هزینه های شما شامل پرداخت کمیسیون به املاکی، انعقاد قرارداد و پرداخت  اجاره محل مورد نظر که معمولا معادل دو ماه اجاره برای شروع می باشد، تهیه وسایل داخل دفتر و نیز آماده سازی دفتر از لحاظ اینترنت یا تلفن و غیره می باشد.

ب: دفتر نیمه واقعی

این گزینه برای افرادی که کارت اقامت خود را اخذ میکنند و در واقع حالا نیاز به شروع تجارت در لیتوانی دارند مناسب است تا زمان بیشتری برای خود بخرند تا بتوانند تجارت خود را در ویلنیوس پایه ریزی نمایند. در گزینه دفتر واقعی شما باید جدا از هزینه های اجاره ماهیانه دفتر و نگهداری آن بابت حقوق منشی و سایر مسائل مربوطه نیز متحمل هزینه شوید که برای افرادی که هنوز تجارت خود را به شکل وافعی شروع نکرده اند، عدد قابل توجهی می شود. در این مورد ما با هزینه ای برابر با هزینه یک تا دو ماه یک دفتر واقعی، شما را در این مهم برای یکسال آسوده می کنیم. دقت کنید که این مسئله برای سال اولی که اقامت میگیرید مناسب است. در سال دوم بهتر است باندازه کافی تلاش کرده و برنامه واقعی خود را در ویلنیوس طی یک دفتر واقعی اجرا نموده باشید.

در این مورد ما صرفا از دفترهای خودمان برای شما استفاده میکنیم و آدرس خودمان را داده و در زمان بازدید ماموران دولتی نیز، دفتر خودمان را که دفتر شما هم می باشد، به آنها نشان خواهیم داد. این مسئله کاملا قانونی بوده اگر چه قانون خاصی در تعداد دفاتر ثبتی در یک آدرس یا سایر مسائل مربوط به آن وجود ندارد ولی بهر حال رعایت عرف رایج و منطقی بودن شرایط مهم است. در این سیستم دفتر، در واقع در محل مورد نظر به شکل واقعی چند شرکت ثبت می شود و این مسئله کاملا طبیعی است. میز کاری برای شما قرار داده می شود و چنانچه از هر سازمان دولتی به آنجا مراجعه شود شما مانند دفتر واقعی خود می توانید موجه باشید. دقت کنید که شرایط یک دفتر شخصی را برای شما ندارد ولی برای سازمانهای مراجعه کننده تقریبا تنها گزینه شما برای جایگزین دفتر واقعی و شخصی شماست. شما در این مورد نه تنها مسئله شما از لحاظ نیاز به آدرس حل می شود  بلکه می توانید در موارد خاص در آنجا جلسه برگزار کرده و از میز خود استفاده کنید. چنانچه امکاناتی بیشتر از این نیاز داشته باشید با هماهنگی ما قابل انجام خواهد بود. هزینه ما بابت تغییر آدرس، قرارداد جدید و کل اجاره یکسال 900 یورو می باشد.

ج: دفتر مجازی

این مورد مناسب شروع پروسه ثبت شرکت شما در ویلنیوس بوده و تا زمان اخذ اقامت یکساله شما مناسب است. معمولا یکساله بوده و هزینه مربوط به آن 450 یورو است که در شرکتهائی که ثبت می شود این هزینه اتوماتیک محاسبه شده است. در سال اول تجارت شما (دوره خواب) که بیشتر بابت این است که شما هنوز یا اجازه ورود به لیتوانی را نداشته اید یا هنوز آشنائی کافی برای انجام تجارت در آنجا را ندارید، از نظر آدرس می توانید یک آدرس مجازی داشته باشید.

3.سرمایه شرکت

موضوع مهم دیگر در زمان ثبت شرکت در لیتوانی موضوع «سرمایه شرکت» می باشد. شما طبق قوانین لیتوانی موظف هستید سرمایه اولیه برابر با ده هزار لیتاس معادل حدود 3000 یورو را در حساب شرکت بعنوان سرمایه شرکت نشان دهید. دیگر اینکه شما برای ثبت شرکت باید شخصا در لیتوانی حضور یابید. ما بحث حضور فیزیکی شما را بهمراه مسئله سرمایه اولیه حل میکنیم. یعنی نه نیاز هست برای ثبت شرکت به لیتوانی مسافرت کنید و نه نیاز هست سرمایه اولیه شرکت را واریز نمایید. ما هر دو مسئله را انجام داده و بعد از آماده شدن مدارک شرکت، اصل آنها را برای شما با پست «دی اچ ال» ارسال میکنیم. شما بعد از دریافت مدارک، آنها را امضا نموده و مدارک مورد نیاز ما را که برای شما مشخص میکنیم، ارسال میکنید. بعد از ارسال مدارک طی یک یا دو هفته فرم «اکسترکت» شرکت را نیز از ادازه ثبت شرکت ها در ویلنیوس دریافت نموده و برای شما ارسال میکنیم. شما بابت این خدمات هیچ گونه هزینه اضافی پرداخت نمیکنید. تمامی این خدمات جزو پک خدماتی ماست.

نکته یک: چنانچه یک سهامدار در شرکت باشد، سرمایه شرکت ده هزار لیتاس یعنی 3000 یورو کافی است که برای اقامت همان یک نفر (فقط) اقدام شود. اما چنانچه سهامداران از یک سهامدار بیشتر شد، آنگاه بازای هر نفر 50000 لیتاس یعنی 15000 یورو تقریبا سرمایه نیاز است. یعنی برای دو نفر باید شرکتی با سرمایه یکصد هزار لیتاس حدود 30000 یورو ثبت شود که بتوانند هر دو نفر برای اخذ اقامت اقدام نمایند. به همین ترتیب برای سه نفر و چهار نفر سرمایه های 150 هزار لیتاس و 200 هزار لیتاس نیاز است. اما از آنجائیکه انتقال پول برای موکلین محترم نه  بصرفه است و نه ممکن، ما این کار را در همان لیتوانی برای شما انجام میدهیم. یعنی سرمایه مورد نیاز شما را در حساب شرکت واریز میکنیم. این از دو جهت به نفع شماست. اول اینکه اگر قرار باشد پول خودتان را بفرستید هزینه آن بسیار زیاد خواهد شد. دوم اینکه امنیت و ریسک مسئله هم هست. اما نکاتی بسیار مهم در اینجا وجود دارد. اولا بهتر است شرکت ابتدا با سرمایه ده هزار تا ثبت شود و سپس طی مرحله بعد، سرمایه آن به صد هزار لیتاس افزایش یابد. این مسئله از دو جهت مهم است. اولا هزینه شما کمتر می شود. دلیل این مسئله این است که زمانی که ما شرکت را ابتدای به ساکن با سرمایه صد هزار لیتاس ثبت کنیم هزینه واریز وجه از سوی شرکت ما خواهد بود و این یعنی ما باید به دولت لیتوانی مالیات و هزینه های تجاری آنرا بپردازیم. اما در همین راستا در زمان انتقال سهام، اگر سهام بابت صد هزار لیتاس باشد آنگاه هزینه انتقال نیز زیاد می شود. اما زمانی که شرکت ابتدا به ساکن با سرمایه ده هزار لیتاس ثبت می شود و بعد تمامی سهام به نام شما منتقل می شود، در مرحله دوم ما به نیابت از شما سرمایه شرکت را زیاد میکنیم که این هزینه کمتری نسبت به ثبت شرکت با سرمایه صد هزار تا از ابتدا را دارد. اما نکته بعدی در مورد سرمایه شرکت این است که چنانچه شما قصد ثبت شرکتی با سرمایه بالای صد هزار لیتاس را تنها به هدف اخذ اقامت دارید، به شما پیشنهاد میکنیم که بجای بالا بردن سرمایه شرکت، تعداد بیشتری شرکت ثبت کنید. یعنی مثلا اگر چهار نفر هستید و میخواهید با ثبت شرکت در لیتوانی، اقامت برای چهار نفر اخذ کنید، بهتر است بجای ثبت شرکت با سرمایه 200 هزار لیتاس، دو شرکت با سرمایه های 100 هزار لیتاس ثبت کنید.

نکته دو: طبق قوانین لیتوانی، فرزندان زیر 18 سال می توانند بعنوان خانواده سهامدار شرکت اقدام به اخذ اقامت کنند. یعنی نیاز نیست فرزندان زیر 18 سال سهامدار شرکت باشند تا اقامت بگیرند. بعنوان مثال اگر شما چهار نفر شامل پدر، مادر و دو فرزند زیر 18 سال میباشید، با ثبت یک شرکت «یو ای بی» با سرمایه 100 هزار لیتاس می توانید اقامت پدر و مادر را بعنوان سهامداران شرکت بگیرید. فرزندان نیز تحت حمایت والدین می توانند اقامت بگیرند بدون نیاز به اینکه سهامدار شرکت باشند.

4.مدارک ثبت شرکت

در ابتدا شما باید اطلاعات زیر را مهیا کنید که عبارت اند از:

الف: نام و نام خانوادگی سهامداران بهمراه آدرس ایران، شماره تلفن ایران و درصد سهام آنها در شرکت

ب: مشخص کردن مدیر عامل شرکت

ج: کپی پاسپورت کلیه سهامداران

نکته یک: عنوان شرکت از سوی ما تعیین میشود.

نکته دو: سهامداران شرکت می توانند هر سنی داشته باشند. بنابراین شما میتوانید حتی کودک خود را نیز سهامدار شرکت کنید.

نکته سه: برای اینکه اقامت همسر خود را بگیرید نیاز است که ایشان سهامدار شرکت باشند. چنانچه سهامدار نباشند، تنها بعد از دو سال که از اقامت خودتان گذشت می توانید برای اخذ اقامت همسر خود در شروع سال سوم اقامت خود اقدام کنید.

5.زمان لازم و هزینه ثبت شرکت

ثبت شرکت با یک سهامدار، هزینه پرداختی شما به ما 3000 یورو می باشد. شما بعد از پرداخت این مبلغ تا زمان ثبت شرکت خود هیچ نیازی به پرداخت هزینه های دیگر ندارید. کل پروسه ثبت شرکت شما در کمتر از یک ماه صورت میگیرد. بعد از ثبت شرکت برای اخذ اقامت یا همان «تی آر پی» که در واقع اقامت یکساله لیتوانی میباشد، می توانید پس از کسب شرایط لازم اقدام کنید. طبق قوانین جدید لیتوانی شما باید شش ماه شرکت خود را اکتیو نشان داده و در زمان اقدام به درخواست اقامت سه کارمند لیتوانیایی در استخدام شرکت خود داشته باشید. مرحله بعد شامل آماده سازی فرم ها و مدارک مربوطه می باشد. هزینه این قسمت شامل 3500 یورو برای یک شخص بزرگسال و دو هزار یورو برای افراد خردسال می باشد. بعد از آماده سازی مدارک جهت تحویل و شرکت در مصاحبه که زمان آن از سوی ما آماده و برای شما ارسال می شود در یکی از کشورهای همسایه حضور پیدا کرده و در سفارت لیتوانی مرحله تحویل مدارک و مصاحبه را انجام میدهید. کلیه خدمات همراهی و مشاوره و مترجمی شما را ما در کشور مورد نظر انجام خواهیم داد. این خدمات نیز جزو خدمات پک ما می باشد. بنابراین نیاز به هزینه اضافی نیست. بعد از تحویل مدارک طی دو تا چهار ماه کارت اقامت شما (در صورت پذیرفته شدن) آماده می شود. بعد از آماده شدن که ما خبر آن را به شما می دهیم، شما باید به سفارت لیتوانی مراجعه کرده و در آنجا به شما ویزای ورود به لیتوانی داده می شود. پس از ورود به اداره مهاجرت رفته و کارت اقامت یکساله خود را تحت عنوان «پلاستیک کارت»، شخصا دریافت میکنید. البته ما شما را در همه مراحل همراهی خواهیم کرد. نکته مهم این که اگر شما بتوانید ویزای شنگن گرفته و شخصا برای تحویل مدارک اقامتی خود به لیتوانی سفر کنید طی دو روز مدارک شما با همراهی ما تحویل اداره مهاجرت شده و نیز بعد از اعلام نتیجه (بین دو تا چهار ماه) باز هم شخصا به آنجا مسافرت کرده و کارت خود را میگیرد. در نظر داشته باشید که در این صورت شما هیچ زمانی را بابت انتظار برای گرفتن وقت سفارت از کشورهای همسایه از دست نخواهید داد. نکته مهم این است که ما هیچ مسئولیتی بابت زمان سفارت و مسائل آن نداریم. چنانچه شما با ویزای شنگن به لیتوانی سفر کرده و در آنجا مدارک را تحویل دهید ما کنترل بیشتری روی مسائل خواهیم داشت.

6.انحلال شرکت

طی یکماه انحلال شرکت انجام شده و هزینه آن بدون احتساب جرایم مالیاتی هزار و پانصد یورو می باشد.

7.حسابداری و مالیات شرکت

بابت این بخش به مقاله مربوطه که بصورت کامل حسابداری و مالیاتهای لیتوانی را بیان میکند مراجعه نمایید.

ثبت نمایندگی شرکت شما

شما می توانید نمایندگی شرکت خود در هر جای دنیا را در لیتوانی ثبت نموده و فعالیت تجاری خود را بر روی آن آغاز نمایید. مدارک مورد نیاز شامل مدراک شرکت، مدارک سهامداران و نیز مدارک مالیاتی شرکت می باشد. پس از ترجمه مدارک و ارسال آن به آدرس ما، کارهای مقدماتی شامل رزرو نام شعبه انجام شده و مدارک تهیه شده از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد که شما بعد از پرینت و امضا آنها را ترجمه و تایید خواهید نمود. پس از ارسال این مدارک طی دو هفته شعبه شما تاسیس خواهد شد. هزینه ثبت شعبه برای شرکت های ایرانی 4000 یورو می باشد.

گرفتن VAT نامبر

شما بعد از تاسیس شرکت خود در لیتوانی چنانچه بخواهید اقدام به صادرات و و اردات کالا نمایید نیاز به اخذ VAT نامبر خواهید داشت. بسته به زمینه فعالیت شما باید مدارک متناسب با آن را تهیه فرمایید. هزینه اخذ این کد می تواند متغیر باشد. هزینه اخذ وت نامبر از هزار یورو شروع شده و دقت کنید چنانچه دو ماه کار خود را غیر فعال نگهدارید کد شما کنسل می شود و اخذ دوباره آن بسیار دشوار خواهد بود. لذا اخذ این کد برای افراد غیر جدی توصیه نمیشود.

ثبت شرکت لیتوانی، ثبت شعبه لیتوانی، اقامت لیتوانی

www.yahoo.com

ثبت برند و لوگوی اختصاصی

با مشاورین ما تماس حاصل نمایید

پک کامل آدرس دفتر، منشی و خط تلفن برای شرکت شما بصورت مشاع از سوی شرکت شما

با مشاورین ما تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید به قسمت ثبت شرکت در بالا مراجعه نموده و اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید.

خدمات مربوط به تغییرات شرکت 

 

انجام تغییرات در اساسنامه

تغییرات در اساسنامه شامل تغییر در میزان سهام شرکاء، مدیر عامل، وارد کردن یا حذف کردن سهامداران، تغییر آدرس ثبتی شرکت یا غیره می باشد. بسته به تعداد تغییرات و نوع آنها هزینه متفاوت خواهد بود. بعنوان مثال افزایش سرمایه از 2500 یورو تا 3500 یورو می تواند متغیر باشد. زمان انجام این تغییرات نیز متفاوت خواهد بود. معمولا جهت افزایش سرمایه شرکت به دو هفته تا یکماه زمان نیاز می باشد. در مورد سایر تغییرات شرکت لطفا با مشاورین ما تماس حاصل نمایید.

تعلیق شرکت

با مشاورین ما تماس حاصل نمایید

انحلال شرکت

با مشاورین ما تماس حاصل نمایید. هزینه این مسئله جدای از جرایم مالیاتی هزار و پانصد یورو می باشد.

خدمات جانبی شرکت 

 

خدمات حسابرسی و مالیات

دومین موردی که دولت به آن می پردازد مسئله مالیات شخصی شما و مالیات شرکت شماست. این دو مالیات به شکل جدا از هم می باشند. در اینجا سعی می شود بطور کامل و با ارائه عدد شکل کلی این هزینه ها و مالیاتهای پرداختی شما و شرکت شما را مشخص کنیم.

بطور مثال : فرض کنیم شما بعنوان یک نفر در یک شرکت صاحب تمامی سهام شرکت می باشید. اولا باید حقوق مربوط به خود را که از شرکت خود دریافت میکنید مشخص کنید که این عدد مینیمم باید 1000 لیتاس باشد. (هر یورو برابر با 3.45 لیتاس می باشد)

تامین اجتماعی که معادل 30.98 درصد حقوق ثبت شده شما می باشد که توسط کارفرما پرداخت میگردد. بازنشستگی نه درصد و مالیات بر حقوق 15 درصد که توسط کارمند پرداخت می شود. این درصد ها بر مبنای حداقل حقوق که هزار لیتاس می باشد محاسبه خواهد شد. یعنی اگر شما هزار لیتاس حقوق برای خود رد کنید، آنگاه 309.8 لیتاس از سوی شرکت برای حقوق کارمند خود که خود شما باشید باید ماهیانه پرداخت کنید. همچنین شما بعنوان کارمند باید 90 لیتاس بعنوان بیمه بازنشستگی و سلامت و نیز 150 لیتاس بعنوان مالیات بر حقوق خود پرداخت میکنید. این ارقام ماهیانه خواهد بود. مجموع این پرداختی ها 549.8 لیتاس معادل حدودا 160 یورو خواهد بود. این اعداد به دولت لیتوانی پرداخت می شود.

نوع مالیات درصد از حقوق شخص یا درآمد شرکت
تامین اجتماعی از سوی کارفرما 30.98
تامین اجتماعی از سوی کارمند 9
مالیات بر درآمد شخصی 15
مالیات بر درآمد شرکت کوچک 5
مالیات بر درآمد شرکت بزرگ 15

تمامی این پرداختی ها باید هر ماه قبل از 25 ماه بابت ماه گذشته پرداخت شود. بطور مثال شما تا 25 ماه نوامبر فرصت دارید تا مالیاتهای مربوط به ماه اکتبر را بپردازید.

خدمات دیگر ما انجام کلیه امور مربوطه به اداره مالیات، تامین اجتماعی و سایر مراکز مربوطه خواهد بود.

مالیات بعدی مالیات بر سود شرکت است. برای شرکت های کوچک 5 درصد و برای شرکت های بزرگ 15 درصد است. اگر شرکت شما گردش حساب بالای یک میلیون لیتاس داشته باشد یا تعداد کارمندان شما بالای ده نفر باشد آنگاه شرکت شما بزرگ تلقی می شود در غیر اینصورت شرکت شما کوچک است.

مالیات بر ارزش افزوده 21 درصد بوده و تنها در صورتیکه کار صادرات واردات انجام می دهید شامل شما خواهد بود.

اما سیستم مالیاتی و حسابداری و حسابرسی شرکت به این شکل است که شما باید به محض اولین حسابداری بصورت مداوم از آن پس کار بوک کیپینگ را انجام دهید. بوک کیپینگ به این معنی است که باید هر ماه اوراق و مدارک مربوط به فعالیتها و قراردادها و فاکتورها و غیره توسط یک بوک کیپر آماده شده و به ادارات مربوطه ارائه شود که در آنجا بایگانی خواهد شد تا در انتهای سال زمانی که حسابرسی سالیانه شرکت انجام شد این گزارش سالیانه با آن گزارشات ماهیانه باید همخوانی داشته باشد. هر ماه برای انجام حسابداری و انجام امور مربوطه به اداره مالیات و اداره آمار و تامین اجتماعی باید مبلغی مطابق جدول زیر بابت حسابداری و بوک کیپینگ بپردازید. هر سال حسابرسی سالیانه قبل از اول ژون سال بعدی باید به اداره مربوطه تحویل داده شود. بدیهی است هر گونه بد قولی موجب جریمه و نیز ساقط شدن اعتبار شما برای امتیازهایی خواهد شد که کشور لیتوانی به سرمایه گذاراران خارجی قول داده است.

در زمان شروع کارهای مربوط به حسابداری و بوک کیپینگ و نیز گزارش سالیانه و نیز آماده سازی سایر مسائل مربوط به این امور و باز کردن پرونده مبلغی بابت آماده سازی پرونده شما بسته به جدول زیر باید پرداخت شود. از آن پس تنها هزینه ماهیانه خواهد بود که این هزینه در صورتیکه یک نفر باشید 130 یورو بابت انجام امور شخصی و شرکتی می باشد. در صورتیکه دو نفر باشید 200 یورو بابت حسابداری هر دو شخص و نیز حسابداری شرکت و از آن پس بازای اضافه شدن هر نفر در شرکت تنها 100 یورو اضافه خواهد شد. قراردادها حتی الامکان بصورت یکساله و یا طی دو قرارداد شش ماهه خواهد بود. چنانچه قرارداد یکساله منعقد شود هزینه کل شامل ده درصد تخفیف خواهد بود.

تعداد سهامداران ست آپ پرونده حسابداری و بوک کیپینگ
یک نفر 750 یورو یکبار 130 یورو ماهیانه
دو نفر 800 یورو یکبار 200 یورو ماهیانه
سه نفر 850 یورو یکبار 300 یورو ماهیانه
چهار نفر 900 یورو یکبار 400 یورو ماهیانه
ثبت دامین

شما پس از ثبت شرکت خود در لیتوانی و شروع تجارت خود چنانچه نیاز به دامین با تی ال دی دات ال تی داشته باشید، طی دو تا سه روز کاری دامین مورد نظر شما را برای شما تهیه میکنیم. همچنین در زمینه سایر خدمات مورد نیاز شما مانند هاست یا طراحی و غیره ما می توانیم شما را یاری کنیم.

ترخیص کالا

با ما تماس حاصل نمایید

صادارت کالا

با ما تماس حاصل نمایید

گرفتن دفتر

چنانچه نیاز به گرفتن دفتر واقعی در لیتوانیداشته باشید ما می توانیم محل مورد نظر شما را یافته و در زمان قرارداد نیز شما را مشاوره و یاری کنیم. همچنین چنانچه نیاز به تجهیز دفتر داشته باشید می توانید از خدمات ما استفاده کنید.

تجهیز دفتر

تجهیز دفتر بنا به سلیقه شما می تواند هم زمانبر هم هزینه بر باشد. از امور دکوراسیون داخلی تا تجهیز ساده و پایه ای دفتر می توانید روی تیم ما حساب کرده و از خدمات مشاوره ما استفاده نمایید.

گرفتن منشی

چنانچه نیاز به نیروی کار یا منشی داشته باشید ما می توانیم در این مسئله شما را یاری کنیم. روابط ما و نیز آرشیو ما به ما و شما کمک خواهد کرد تا بتوانیم نیروی کاری مورد نظر شما را با توجه به توانایی و شرایطی که نیاز دارید فراهم کنیم. هزینه ما بایت انجام این خدمات معادل حقوق یک ماه نیروی کار مورد نظر و منتخب شما خواهد بود.