ثبت شرکت و حساب بانکی و اقامت ارمنستان

ثبت شرکت و حساب بانکی و اقامت ارمنستان، ثبت شرکت و حساب بانکی و اقامت ارمنستان، ثبت شرکت و حساب بانکی و اقامت ارمنستان، ثبت شرکت و حساب بانکی و اقامت ارمنستان، ثبت شرکت و حساب بانکی و اقامت ارمنستان، ثبت شرکت و حساب بانکی و اقامت ارمنستان، ثبت شرکت و حساب بانکی و اقامت ارمنستان، ثبت شرکت و حساب بانکی و اقامت ارمنستان، ثبت شرکت و حساب بانکی و اقامت ارمنستان

 

ثبت شرکت ال ال سی بصورت حضوری

اگر چنانچه هنوز شک دارید که چه فرمی از شرکت را ثبت کنید، باید بدانید که ساده ترین و مطلوبترین انتخاب از بین انواع فرمهای قانونی شرکت تجاری در ارمنستان، شرکت (Limited Liability Company  ) با نام فارسی شرکت مسئولیت محدود یا همان «ال ال سی» می باشد که در اینجا به «سپهه» معروف است.

یکی از مهمترین مزایای ثبت این نوع شرکت این است که شما می توانید این کار را با معرفی سرمایه بسیار اندکی در حد یک کامپیوتر اداری معمولی انجام دهید. در قانون ارمنستان اندازه فیزیکی سرمایه عنوان نشده ولی در اکثر موارد این میزان سرمایه ضروری و اجباری است. درجه پایین تر از «ال ال سی»، شرکت شخصی یا همان «آتسه» می باشد که برای مغازه و امثال آن مناسب است. از «ال ال سی» بزرگتر هم شرکت «جوینت استاک» می باشد که نیاز به تشریفات خاص خود را دارد. بنابراین مناسب ترین نوع شرکت مانند تقریبا همه جای دنیا همان «ال ال سی» می باشد. شما در این نوع شرکت می توانید تقریبا تمام کارهای خدماتی یا تجاری را انجام دهید.

مسائل مهم در ثبت شرکت در ارمنستان عبارت اند از:

آدرس شرکت: از آنجائیکه شما برای ثبت شرکت در ارمنستان نیاز به آدرس برای محل کار خود دارید، در نتیجه در اینجا به بررسی گرینه های انتخابی شما که سه انتخاب می باشد می پردازیم. اولین انتخاب این است که شما می توانید اقدام به گرفتن یک دفتر کاری مجزا نمایید که این گزینه کاملا مشخص بوده و هزینه های شما شامل پرداخت کمیسیون به املاکی، پیش پرداخت بابت اجاره محل مورد نظر که معمولا معادل دو ماه اجاره می باشد، تهیه وسایل داخل دفتر و نیز آماده سازی دفتر از لحاظ اینترنت یا تلفن و غیره می باشد. انتخاب دوم دادن آدرس منزل یا محل سکونت خودتان در ارمنستان است که شما می توانید بخشی از محل زندگی خودتان را به شکل دفتر کار درآورده و از آن بعنوان دفتر کار استفاده کنید. این مسئله از سوی دولت ارمنستان پذیرفته میشود. و انتخاب سوم شما یک دفتر مجازی است که در قسمت خدمات ما می توانید از جزئیات این خدمت آگاه شوید. بصورت خلاصه ما آدرس خود را بعنوان محل تجارت شما معرفی کرده و بدین ترتیب نامه های دولتی و مکاتبات و تلفن ها از طریق دفتر ما انجام می شود.

سرمایه شرکت: سرمایه شرکت در ارمنستان حدود 50 هزار درام ارمنستان یعنی حدود 125 دلار می باشد. در واقع هیچ گونه مسئله خاصی در این مورد وجود ندارد و نیاز به واریز وجه در حساب خاصی یا نشان دادن سرمایه شرکت نیست.

مدارک ثبت شرکت: در ابتدا شما باید اطلاعات زیر را مهیا کنید که عبارت اند از:

الف: نام و نام خانوادگی سهامداران بهمراه آدرس ایران، شماره تلفن ایران و درصد سهام آنها در شرکت

ب: عنوان شرکت به حروف لاتین، معنی آن به فارسی و معرفی زمنیه های کاری شرکت. در این مورد شما باید پنج اسم آماده داشته باشید. ما می توانیم قبل از ثبت شرکت شما نام ها را برای شما چک کنیم تا مطمئن شویم که این نامها قابل قبول می باشند.

ج: مشخص کردن مدیر عامل شرکت

د: کپی پاسپورت کلیه سهامداران

نکته مهم اینکه مدیر عامل می تواند خارج از سهامداران باشد و نیز روی هر شرکت می توان نسبت به اخذ اقامت یکساله ارمنستان اقدام کرد. سهامداران شرکت می توانند طی یک ماه اقامت خود را دریافت کنند. همچنین کارمندان خارجی شرکت نیز می توانند طی یکماه اقامت دریافت کنند. البته این کارمندان باید بصورت رسمی ثبت شوند.

ثبت شرکت ال ال سی بصورت غیر حضوری

در این حالت ترجمه رسمی به زبان ارمنی از پاسپورت سهامداران که به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه و همچنین تایید سفارت ارمنستان در تهران رسیده باشد مورد نیاز است. بعد از ارسال اصل این مدرک ظرف دو تا سه روز کاری پک مدارک مربوط برای شما از طریق ایمیل فرستاده می شود. مدارک مربوطه را پرینت گرفته و در محل های مربوطه طبق راهنمای ضمیمه شده، امضاء نموده و برای ما ارسال می کنید. پس از دریافت مدارک ارسالی شما ظرف یک هفته شرکت شما را ثبت نموده و مدارک آنرا بهمراه مهر شرکت برای شما ارسال میکنیم. (دقت کنید که  افتتاح حساب بانکی بصورت غیر حضوری تقریبا بسیار دشوار یا غیر ممکن است. دلیل این مسئله نیاز به وجود امضای شما در آرشیو بانک هست که حداقل یک بار باید در بانک حضور یافته باشید.)

ثبت نمایندگی شرکت شما

شرکت های خارجی می توانند فعالیت تجاری خود را در ارمنستان انجام دهند بدون اینکه یک هویت جدید تجاری ایجاد نمایند. برای این منظور می توانند یک نمایندگی یا یک شعبه از یک شرکت قانونی خارجی را به ثبت برسانند. دفاتر نمایندگی خارجی یا شعبات شرکتهای خارجی، ساختارهائی که طبق قوانین ارمنستان با آنها برخورد شوند، نیستند و بر مبنای قوانین صادره از شرکت خارجی مادر اتخاذ تصمیم می شوند. دولت ارمنستان به شما این اجازه را میدهد که نمایندگی شرکت ثبت شده خود در کشورهای دیگر  را در ایروان ثبت کنید. بدین منظور باید مراحل زیر را بدقت انجام دهید.

در ابتدا سه مدرک زیر را باید در کشوری که هستید به تایید آپوستل برسانید و سپس برای ما بفرستید تا ما کارهای مربوطه را شروع کنیم.

الف: اساسنامه شرکت

ب: برگه ثبت شرکت (جواز با لایسنس)

ج: کپی پاسپورت مدیر شرکت و سهامداران

پس از دریافت این مدارک ما مدارک مورد نیاز شما را آماده کرده و برای شما ایمیل میکنیم. شما مدارک را پرینت کرده و امضا میکنید و آنها را برای ما ارسال می کنید.

پس از دریافت مدارک امضا شده، ما ظرف یک هفته تا نهایتا ده روز کاری نمانیدگی شرکت شما را در ایروان ثبت میکنیم.

حضور شما در طی این مراحل مهم نیست. ما می توانیم تمامی این کارها را بدون حضور شما انجام دهیم.

نکته مهم اینجا این است که داشتن آدرس فیزیکی برای دفتر الزامی است.

گرفتن کد بازرگانی

پس از حضور در ارمنستان بهمراه مدارک شناسائی (پاسپورت مدیر عامل شرکت) و نیز مدارک مربوط به شرکت می توانیم کد بازرگانی مربوط به امور صادرات و واردات برای شما اخذ کنیم. در زمان واردات کالا به ارمنستان از طریق این کد تمامی امور مربوطه انجام می شود.

ثبت برند و لوگوی اختصاصی

شما می توانید لوگو یا برند مربوط به شرکت خود را در ارمنستان به ثبت برسانید. در این خصوص باید پس از حضور در ارمستان مدارک مربوطه را پر کرده و نیز کپی از برند یا لوگوی خود در اندازه های مختلف ارائه کنید. بعد از انجام امور اولیه طی حدودا چهار ماه مراحل مربوط به ثبت شما انجام می شود. مسئله ثبت برند صرفا مربوط به کشور ارمنستان می باشد.

پک کامل آدرس دفتر، منشی و خط تلفن برای شرکت شما بصورت مشاع از سوی شرکت شما

در این مورد ما صرفا از دفترهای خودمان برای شما استفاده میکنیم و آدرس خودمان را داده و در زمان بازدید ماموران دولتی نیز، دفتر خودمان را به آنها نشان خواهیم داد. این مسئله کاملا قانونی بوده و هیچ گونه محدودیتی در تعداد دفاتر ثبت شده در یک آدرس وجود ندارد. در این مورد ما خدمات منشی گری اولیه را نیز انجام میدهیم که شامل پاسخ گوئی به تلفن های شماست. هزینه دفتر مجازی با خدمات منشی گری اولیه در حال حاضر ماهیانه 50 دلار می باشد و بسته به خدمات مورد نیاز شما ما می توانیم طی یک قرارداد ماهیانه، کلیه کارهای شرکت شما را با نام خود شرکت شما، بنا به نیاز شما انجام بدهیم. این خدمات می تواند شامل خدمات منشی گری، تلفن و فاکس، پی او باکس، پاسخ گوئی به ارباب رجوع، کارهای بانکی، خدمات حسابداری و امور مالیاتی، ترخیص کالا و ری اکسپرت و نیز ارسال بسته های پستی باشد. هزینه بسته به حجم کاری شما کاملا قراردادی خواهد بود.

خدمات مربوط به تغییرات شرکت 

 

انجام تغییرات در اساسنامه

تغییرات در اساسنامه شامل تغییر در میزان سهام شرکاء، مدیر عامل، وارد کردن یا حذف کردن سهامداران، تغییر آدرس ثبتی شرکت یا غیره می باشد. بسته به تعداد تغییرات و نوع آنها هزینه متفاوت خواهد بود. در حالت کلی هزینه تغییرات شرکت شامل تغییرات نامبرده 500 دلار می باشد. در صورتیکه تغییرات در اساسنامه خیلی خاص باشند این هزینه می تواند افزایش یابد. مدت زمانی که طول خواهد کشید تا این امور انجام شود حدود یک هفته کاری خواهد بود.

تعلیق شرکت

بنا به قوانین ارمنستان می توان یک شرکت را برای مدت زمانی موفت تعلیق نمود. تعلیق شرکت بصورت موفت و یا دائمی قابل برگشت می باشد. در هر دو حالت مهر شرکت نزد شما خواهد ماند. در حالت تعلیق شرکت بصورت موقت باید حتما مسائل حسابداری را بصورت فصلی و سالانه انجام دهید اما در صورتیکه شرکت را بصورت دائمی اما قابل برگشت تعلیق نمایید می توانید دوباره شرکت را احیا نموده و از آن استفاده کنید.

انحلال شرکت

این مسئله، مانند هر جای دیگر دنیا، زمانبر و هزینه بر است. مدت زمان مورد نیاز برای این کار حدود دو تا سه ماه  است. هزینه ما برای انجام این کار 500 دلار است. در ضمن کلیه جرایم شرکت و نیز پرداختی های مالیاتی بعهده خود شماست. این هزینه ها بسته به نوع کار شما ممکن است متفاوت باشد ولی برای شرکتی که بصورت نرمال کارهای خود را انجام داده و حسابرسی شده باشد هزینه حداکثر 200 دلار می تواند داشته باشد. اما صورتی از تعلیق وجود دارد که شما می توانید شرکت خود را فریز کنید. مدت زمان فریز کردن موقت است و می توانید بعد از تصمیم به کار دوباره شرکت را اکتیو نمایید. همچنین می توانید بصورت غیر قابل برگشت یا قابل برگشت شرکت را منحل کنید.

خدمات جانبی شرکت 

 

خدمات حسابرسی

در ارمنستان مطابق قوانین 2014 باید از همان بدو ثبت شرکت، اقدام به ارائه حسابداری ماهانه نمود. هزینه این مسئله حدود صد و پنجاه دلار ماهانه می باشد. البته اگر شرکت شما فعال باشد و تراکنش شرکت نیز بالا باشد این هزینه متفاوت خواهد بود. مالیات بر درآمد در ارمنستان 20 درصد است. ما کلیه برنامه حسابداری شرکت شما را با عقد قرارداد رسمی می توانیم انجام دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر به قسمت «خدمات حسابداری و مالیات» در منوی سایت مراجعه کنید.

ثبت دامین

شما پس از ثبت شرکت خود در ارمنستان و شروع تجارت خود چنانچه نیاز به دامین با تی ال دی دات ای ام داشته باشید، طی دو تا سه روز کاری دامین مورد نظر شما را برای شما تهیه میکنیم. همچنین در زمینه سایر خدمات مورد نیاز شما مانند هاست یا طراحی و غیره ما می توانیم شما را یاری کنیم.

ترخیص کالا

شرکتهایی که در ارمنستان ثبت می شوند این امکان را دارند که با تمامی کشورهای دنیا کار کنند و از آنها اجناس مورد نیاز خود را خریداری کرده و به ارمنستان وارد کنند. از آن پس می توانند کالای خریداری شده را پس از ترخیص یا استفاده کنند یا دوباره ری اکسپرت نمایند. در مورد واردات کالا به ارمنستان شما باید کالای خود را قبل از واردات استعلام کنید تا در سه محل متفاوت بررسی شود. این سه مرجع متفاوت شامل کالاهای دابل یوس، رزمکان و لیست یو ان می باشد. چنانچه اچ اس کد مد نظر را به ما ارائه دهید اینکه کالای شما در کدام مرجع باید استعلام شود را به شما خواهیم گفت. دفت کنید که هر کالا ممکن است در یک، دو یا هر سه مرجع چک شود. ما از این مرحله تا زمان ترخیص کالای شما به ارمنستان می توانیم شما را یاری کنیم.

صادارت کالا

یکی از تفاوت های مهم گمرک ارمنستان این است که حتی اگر کالایی را برای ری اکسپرت خریداری و وارد ارمنستان میکنید نمی توانید عملیات فورواردینگ یا ترانزیت را قبل از عملیات ترخیص انجام دهید. یعنی در واقع هر کالا باید ابتدا کلیه کارهای مربوط به واردات آن در ارمنستان انجام شود و سپس طی مرحله ری اکسپرت کالای شما دوباره صادر شود. دقیقا همان مسیر واردات و استعلامات در مورد صادرات نیز برقرار است که باید در مراجع سه گانه که در قسمت ترخیص کالا بیان شد، انجام شود. دقت کنید که اگر کالائی را وارد کنید و سپس صادرات دوباره انجام دهید می توانید بخش اصلی واریزی های خود را در زمان واردات از دولت طی حدودا دو ماه از دولت پس بگیرید.

گرفتن دفتر

چنانچه نیاز به گرفتن دفتر واقعی در ارمنستان داشته باشید ما می توانیم محل مورد نظر شما را یافته و در زمان قرارداد نیز شما را مشاوره و یاری کنیم. همچنین چنانچه نیاز به تجهیز دفتر داشته باشید می توانید از خدمات ما استفاده کنید.

تجهیز دفتر

تجهیز دفتر بنا به سلیقه شما می تواند هم زمانبر هم هزینه بر باشد. از امور دکوراسیون داخلی تا تجهیز ساده و پایه ای دفتر می توانید روی تیم ما حساب کرده و از خدمات مشاوره ما استفاده نمایید.

گرفتن منشی

چنانچه نیاز به نیروی کار یا منشی داشته باشید ما می توانیم در این مسئله شما را یاری کنیم. روابط ما و نیز آرشیو ما به ما و شما کمک خواهد کرد تا بتوانیم نیروی کاری مورد نظر شما را با توجه به توانایی و شرایطی که نیاز دارید فراهم کنیم. هزینه ما بایت انجام این خدمات معادل حقوق یک ماه نیروی کار مورد نظر و منتخب شما خواهد بود.

ثبت شرکت و حساب بانکی و اقامت ارمنستان، ثبت شرکت و حساب بانکی و اقامت ارمنستان، ثبت شرکت و حساب بانکی و اقامت ارمنستان، ثبت شرکت و حساب بانکی و اقامت ارمنستان، ثبت شرکت و حساب بانکی و اقامت ارمنستان، ثبت شرکت و حساب بانکی و اقامت ارمنستان، ثبت شرکت و حساب بانکی و اقامت ارمنستان، ثبت شرکت و حساب بانکی و اقامت ارمنستان، ثبت شرکت و حساب بانکی و اقامت ارمنستان

www.yahoo.com      www.google.com    www.facebook.com