خدمات ثبت شرکت لیتوانی

خدمات بانکی لیتوانی

خدمات اقامتی لیتوانی

سایر خدمات لیتوانی
خدمات اقامتی 

 

خدمات مربوط به ترانسفر از فرودگاه

از آنجائیکه مهمانان و موکلین عزیز برای انجام خدمات خود در لیتوانی نیاز به رزرو هتل یا محل اسکان و نیز خدماتی چون ترانسفر فرودگاه دارند، بر آن شدیم تا این خدمات را برای راحتی هر چه بیشتر شما فراهم کنیم. در این مورد ما از نیروهای اجرائی خود استفاده کرده و بر آنیم تا از همان ابتدا تجربه سفر شما را به لیتوانی هر چه بیشتر بیاد ماندنی و در چهارچوب تیم اجرائی خود نگه داریم.

رزرو هتل

از آنجائیکه مهمانان و موکلین عزیز برای انجام خدمات خود در لیتوانی نیاز به رزرو هتل یا محل اسکان و نیز خدماتی چون ترانسفر فرودگاه دارند، بر آن شدیم تا این خدمات را برای راحتی هر چه بیشتر شما فراهم کنیم. در این مورد ما از نیروهای اجرائی خود استفاده کرده و بر آنیم تا از همان ابتدا تجربه سفر شما را به لیتوانی هر چه بیشتر بیاد ماندنی و در چهارچوب تیم اجرائی خود نگه داریم.

اجاره آپارتمان

از آنجائیکه مهمانان و موکلین عزیز برای انجام خدمات خود در لیتوانی نیاز به رزرو هتل یا محل اسکان و نیز خدماتی چون ترانسفر فرودگاه دارند، بر آن شدیم تا این خدمات را برای راحتی هر چه بیشتر شما فراهم کنیم. در این مورد ما از نیروهای اجرائی خود استفاده کرده و بر آنیم تا از همان ابتدا تجربه سفر شما را به لیتوانی هر چه بیشتر بیاد ماندنی و در چهارچوب تیم اجرائی خود نگه داریم.

خرید آپارتمان

چنانچه شما تصمیم به سرمایه گذاری در لیتوانی دارید تیم مشاوره و اجرایی ما می تواند شما را در این امر یاری کند. شما پس از صحبت با مشاوران ما و آگاه کردن ایشان از تصمیم و هدف خود ما موارد مورد نظر را به شما نشان خواهیم داد. در این مورد از نیروهای امین مجموعه خود استفاده کرده و شما با اطمینان می توانید تا انتهای کار و اتمام قرارداد با خاطری امن به ما اعتماد کنید. ما مسائل ملک مورد نظر را از طریق مراکز قانونی از جمله شهرداری و سایر مراکز مرتبط استعلام نموده تا از هر بابت هیچ گونه مسئله ای نباشد. کمیسیون خرید دو و نیم درصد می باشد که از خریدار دریافت میشود.

اخذ اقامت یکساله و دو ساله لیتوانی

اقامت در لیتوانی

روش اول: تاسيس شعبه اي از شركت حال حاضر شما در ليتواني

چنانچه شما در حال حاضر شركتي در خارج از لیتواني دارا مي باشید كه حداقل یكسال از حیات آن میگذرد، ما مي توانیم

با داشتن ترجمه رسمي مدارك شركت شما شامل گواهی ثبت شرکت، اساسنامه و گزارش مالیاتی و صدور یك نامه درخواست مبني بر ثبت شعبه این شركت و نیز معرفینامه از سوي شركت مبني بر اینكه شخص شما قرار است به این شعبه اعزام شوید، كار تاسیس شعبه شركت حال حاضر شما را در لیتواني انجام بدهیم. سپس بعد از ثبت شعبه، براي شما بعنوان نیروي مشغول به كار در این شعبه، درخواست اقامت میدهیم. شما با در دست داشتن مدارك درخواست اقامت كه از سوي ما آماده مي شود از طریق یكي از سفارت هاي لیتواني یا در صورت امكان مسافرت به لیتواني، از طریق اداره مهاجرت در ویلنیوس، مدارك خود را تحوی ل داده و طي دو تا چهار ماه به درخواست شما پاسخ داده مي شود. در این روش شما مي توانید بلافاصله بعد از اخذ كارت اقامت خود كه دوساله، دقت کنید که زمان این اقامت به دلخواه خود شما از سه ماه تا دوسال می باشد، مي باشد، درخواست اقامت همسر و فرزندان خود را بدهید.

مسائل مهم در این قسمت

اولا معرفي محل زندگي در لیتواني است و دوما نشان دادن حداقل هزار یورو حقوق براي خود شماست كه توانایي شما را در تامین خانواده خود در لیتواني اثبات كند. چنانچه خود شما صاحب شركتي نباشید مي توانید از دوستان خود كمك گرفته و از آنجائیكه نیاز نیست تا سهامدار شركت باشید تا بتوانید در شعبه آن مشغول به كار شوید، لذا مي توانید از هر شركتي كه مي شناسید مدارك را گرفته و سپس با صدور معرفي نامه از سوي آن شركت به شعبه اعزام شوید.

روش دوم: ثبت شركت در ليتواني

از ابتداي نوامبر  2014 قوانین ثبت شركت و اخذ اقامت براي خارجیان تغییر نموده و لازم است كلیه افراد (غیر از کسانی که مدارک خود را تحویل سفارت داده اند و مصاحبه شده اند و تنها منتظر نتیجه درخواست اقامت خود هستند ) منطبق با این قوانین جدید رفتار كنند. در واقع افرادي كه فقط شركت ثبت نموده اند و حتي مدارك “تي آر پي” را حاضر نموده اند ولي وقت سفارت آنها جهت مصاحبه براي بعد از یك نوامبر 2014 مي باشد، با همگي آنها منطبق با قوانین جدید رفتار خواهد شد. اولا در قوانین قبلي هر نفر بازاي پنجاه هزار لیتاس سرمایه شركت مي توانست تقاضاي اخذ اقامت یكساله شنگن لیتواني را بدهد ولي طبق آخرین تغییرات ، شركتها به شكل ثابت با سرمایه صد هزار لیتاس و حداكثر سه سهامدار ثبت مي شوند.

دوما در زمان درخواست براي اقامت، لازم است حداقل شش ماه از زمان ثبت حیات شركت گذشته باشد و نیز شركت طي این شش ماه فعالیت و ترن اور داشته باشد. دوما اینکه در گذشته پس از آنكه شركتي ابتدا به ساكن در لیتواني ثبت میشد، امكان این وجود داشت كه بلافاصله براي اقامت یكساله اقدام كنند ولي بعد از یك نوامبر 2014 تنها کسانی می توانند درخواست اقامت یكساله شنگن لیتواني را بدهند كه شركت ایشان حداقل شش ماه سابقه فعال تجاري داشته و كلیه كارهاي حسابداري و بوك كیپینگ آن انجام شده باشد. بدیهي است مالیات هاي شركت نیز مانند امور حسابداري باید به شكل منظم در این شش ماه پرداخت شده باشند. مالیات شخصي شما طي آن شش ماه لازم نیست و مانند قبل بعد از اخذ اقامت پرداخت خواهد شد. سوما دارا بودن حداقل سه كارمند ثابت در زمان اقدام براي درخواست اقامت مي باشد. از ابتداي نوامبر 2014 تنها کسانی مي توانند اقدام به درخواست اقامت شنگن لیتواني كنند كه در زمان درخواست سه كارمند ثابت كه مالیات و بیمه آنها هر ماه رد میشود، داشته باشند. این شرایط باید شرایط واقعي شركت باشد و این به معني آن است كه باید این افراد در استخدام شركت بوده و نیز به شكل واقعي ادامه بدهند. در زماني كه شما درخواست اقامت مي دهید تا زماني كه نتیجه درخواست شما از سوي اداره مهاجرت صادر شود این مسئله چك مي شود.

و در آخر اینکه شما در زمان اقدام به درخواست اقامت باید دارای صورت موجه تجاری باشید. بعنوان مثال آدرس واقعی

تجاری، سایت شرکت و نیز کارت های بیزینس از جمله این موارد است. در ضمن دارا بودن یک بیزینس پلان تجاری رسمی در لیتوانی از ملزومات است.

روش سوم: خريد يك تجارت آماده و در حال فعاليت

الف: خريد سوری تمامی يا بخشی از سهامی يک شرکت در حال فعاليت

در این روش كه بصورت محدود قابل انجام مي باشد، شما یك شركت آماده و در حال فعالیت را مي خرید. این مسئله مي

تواند از بخشي از سهام تا صد درصد سهام آن تجارت یا شركت باشد و از موردي به مورد دیگر و با توجه به درخواست و تمایل شما متفاوت است. بعنوان مثال ممكن است شما تنها بخشي یا حتي تمامي صددرصد سهام یك شركت بزرگ را كه هم اكنون با مثلا هشت كارمند مشغول كار است را خریده و از مزایاي اخذ اقامت یک، دو و حتي سه ساله در همان بدو امر برخوردار شوید. لازم به ذكر است كه با توجه به سابقه و نیز در جریان بودن تجارت این شركت، تمدید این اقامت ها بعد از اخذ آن بسیار ساده خواهد بود و در واقع با رعایت شرایط ساده اي تا زمان تحصیل اقامت دائم و نیز اخذ پاسپورت مي توانید از امنیت بسیار بالائي برخوردار باشید.

در واقع در این روش شما با خریدن تمامی یا بخشی از سهام یک شرکت، صاحب سوری یک شرکت با تمامی تشکیلات آن

می شوید با این تفاوت که تمامی هزینه های نگهداری تجارت مانند مالیات، اجاره ، حقوق کارمندان و دردسرهای تمامی

ادارات مرتبط را فیلتر کرده اید. چنانچه تصمیم به تجارت داشته باشید می توانید خیلی ساده تجارت خود را از صفر با یک شرکت جدید شروع کرده و در کنار داشتن یک تضمین و پشتوانه اعتباری با خیال راحت به ساختن تجارت خود کنید.

لازم به ذکر است که در موارد محدود شما می توانید از همان شرکت برای انجام فعالیتهای تجاری خود استفاده کنید.

این روش برای افرادی که می خواهند اقامت لیتوانی را اخذ کنند و در زمان تمدید اقامت خود مسئله ای نداشته باشند بسیار عالی است.

ب: خريد کليه حقوق مادی و معنوی يک شرکت در حال فعاليت

در این مورد شما می توانید در كنار خرید سهام شركت، خود تجارت را هم صاحب شوید . در نتیجه شما صاحب صفر تا

صد تجارت بوده و مسئول نگهداری آن می باشید در صورتیکه  در قسمت با عقد قرارداد الحاقي، شما نسبت به تجارت شركت فاقد اختیارات یا حقوق مالي و معنوي بودید.  بدیهی است این مورد می تواند برای کسانی که می خواهند صاحب تجارت شوند و نیز از مزیت های یک تجارت آماده بهره مند شوند بسیار خوب است.

اینکه از بین گزینه  های بالا کدام بهتر است کاملا به نظر خود شما و به برنامه های خود شما بستگی داشته و بسته به فرد و شرایط می تواند هر کدام بر دیگری ارجحیت داشته باشد. دقت کنید که شما می توانید در برخی موارد از همان کادر قبلی گرداننده شرکت و تجارت برای ادامه کار استفاده کنید.

روش چهارم: تحصيلی

خدمات ما در اخذ پذیرش از دانشگاه هاي كشور لیتواني و سپس اخذ اقامت اروپا تیم مشاوره اجرائي ما آمادگي كامل دارد تا در زمینه تحصیل در دانشگاهها و كالج هاي كشور لیتواني، خدمات مشاوره و نیز اجرائي خود را معرفي كند. در این باره ما پس از گرفتن اطلاعات شما درباره رشته و دانشگاه مورد نظر شما كلیه اطلاعات مورد نیاز شما را از جمله دانشگاه هاي مناسب رشته شما، هزینه هاي تحصیلي، هزینه هاي اسكان و زندگي و سایر اطلاعات مورد نیاز شما در مورد سیستم آموزشي كشور لیتواني، پروسه تحصیل و نیز پتانسیل كاري براي شما فراهم مي كنیم. ضمنا نتیجه بررسي خود را در مورد دانشگاه و رشته مد نظر شما به شما ارائه میدهیم. در لیست زیر ما تعدادي از دانشگاه ها و كالج هاي كشور لیتواني را كه در ارائه خدمات به دانشجویان، بهترین ها هستند به شما معرفي مي كنیم.

Vilnius University

European Humanities University

Mykolas Romeris University

Vilnius Gediminas Technical University

Lithuanian University of Health and Science

Kaunas University of Technology

Vytautas Magnus University

Vilnius College

Vilnius Business College

تمدید اقامت لیتوانی

جهت تمدید اقامت لیتوانی که اقامت یکساله شنگن می باشد شما باید به نکات زیر توجه کنید. این نکات همانهائی هستند که بعنوان معیارهای ارزیابی از سوی دولت لیتوانی جهت تمدید یا عدم تمدید اقامت شما مد نظر واقع می شوند. در زیر این موارد به ترتیب اهمیت ذکر شده و توضیحات مربوط به آن آورده شده است. دقت کنید که راههای میانبر یا ساده شده در واقع برای کمک به افرادی است که در ابتدای کار خود نیاز به زمان برای شروع تجارت خود بصورت جدی در لیتوانی را دارند و به هیج وجه بعنوان اهرمی برای بی اهمیت جلوه دادن قوانین دولت لیتوانی جهت گرفتن اقامت یا تمدید آن و در نهایت اخذ تابعیت آنتجا نمی باشد. امیدواریم که به مدد درک و احساس مسئولیت نسبت به قوانین و تعهدات خود از سوی شما، این افتخار را داشته باشیم که تا پایان کار در کنار شما باشیم.

معیارهای تمدید اقامت به ترتیب اهمیت عبارت ا ند از:

یک: تجارت شما و بصورت دقیقتر، ترن اور تجارت شما

دو: پرداخت مالیات

سه: آدرس دفتر شما، نوع دفتر و ظاهر آن

چهار: مدت اقامت شما، ظاهر تجارت شما مانند وبسایت و غیره و سایر موارد.

در اینجا به توضیح هر یک از موارد بالا می پردازیم.

یک: تجارت شما و بصورت دقیقتر ترن اور تجارت شما

شما برای اینکه بتوانید دولت لیتوانی را مجاب کنید که در حال تجارت هستید باید ترن اور بانکی داشته باشید. بدین منظور یا باید خودتان با توجه به تجارتتان حتما سعی کنید مینیمم ماهیانه 1000 تا 1500 یورو را بعنوان ترن اور نشان دهید. چنانچه تعداد افراد شرکت بیشتر از یک نفر باشد این عدد باید بازای هر نفر حداقل 500 یورو اضافه شود. یعنی اگر 4 نفر در شرکتی هستید باید ترن اور ماهیانه شما حداقل 2500 یورو باشد. اگر بخواهید که ما این ترن اور را بعنوان طرف تجاری شما با شما انجام دهیم که شامل صدور اینویس از سوی شرکت شما خواهد بود و سایر کارهای واریزی و حساب و کتاب مربوط به کار را ما انجام خواهیم داد، آنگاه هزینه شما بابت این کار برابر با 15 درصد عددی است که ما بعنوان ترن اور شما نشان میدهیم. یعنی ما بابت این که ترن اور شما را در محدوده لازم نگه داریم از شما 15 درصد ترن اور نشان داده شده را بابت هزینه ها خواهیم گرفت.

 دو: پرداخت مالیات

دومین موردی که دولت به آن می پردازد مسئله مالیات شخصی شما و مالیات شرکت شماست. این دو مالیات به شکل جدا از هم می باشند. در اینجا سعی می شود بطور کامل و با ارائه عدد شکل کلی این هزینه ها و مالیاتهای پرداختی شما و شرکت شما را مشخص کنیم.

بطور مثال : فرض کنیم شما بعنوان یک نفر در یک شرکت صاحب تمامی سهام شرکت می باشید. اولا باید حقوق مربوط به خود را که از شرکت خود دریافت میکنید مشخص کنید که این عدد مینیمم باید 1000 لیتاس باشد. (هر یورو برابر با 3.45 لیتاس می باشد)

تامین اجتماعی که معادل 30.98 درصد حقوق ثبت شده شما می باشد که توسط کارفرما پرداخت میگردد. بازنشستگی نه درصد و مالیات بر حقوق 15 درصد که توسط کارمند پرداخت می شود. این درصد ها بر مبنای حداقل حقوق که هزار لیتاس می باشد محاسبه خواهد شد. یعنی اگر شما هزار لیتاس حقوق برای خود رد کنید، آنگاه 309.8 لیتاس از سوی شرکت برای حقوق کارمند خود که خود شما باشید باید ماهیانه پرداخت کنید. همچنین شما بعنوان کارمند باید 90 لیتاس بعنوان بیمه بازنشستگی و سلامت و نیز 150 لیتاس بعنوان مالیات بر حقوق خود پرداخت میکنید. این ارقام ماهیانه خواهد بود. مجموع این پرداختی ها 549.8 لیتاس معادل حدودا 160 یورو خواهد بود. این اعداد به دولت لیتوانی پرداخت می شود.

نوع مالیات درصد از حقوق شخص یا درآمد شرکت
تامین اجتماعی از سوی کارفرما 30.98
تامین اجتماعی از سوی کارمند 9
مالیات بر درآمد شخصی 15
مالیات بر درآمد شرکت کوچک 5
مالیات بر درآمد شرکت بزرگ 15

تمامی این پرداختی ها باید هر ماه قبل از 25 ماه بابت ماه گذشته پرداخت شود. بطور مثال شما تا 25 ماه نوامبر فرصت دارید تا مالیاتهای مربوط به ماه اکتبر را بپردازید.

خدمات دیگر ما انجام کلیه امور مربوطه به اداره مالیات، تامین اجتماعی و سایر مراکز مربوطه خواهد بود.

مالیات بعدی مالیات بر سود شرکت است. برای شرکت های کوچک 5 درصد و برای شرکت های بزرگ 15 درصد است. اگر شرکت شما گردش حساب بالای یک میلیون لیتاس داشته باشد یا تعداد کارمندان شما بالای ده نفر باشد آنگاه شرکت شما بزرگ تلقی می شود در غیر اینصورت شرکت شما کوچک است.

مالیات بر ارزش افزوده 21 درصد بوده و تنها در صورتیکه کار صادرات واردات انجام می دهید شامل شما خواهد بود.

اما سیستم مالیاتی و حسابداری و حسابرسی شرکت به این شکل است که شما باید به محض اولین حسابداری بصورت مداوم از آن پس کار بوک کیپینگ را انجام دهید. بوک کیپینگ به این معنی است که باید هر ماه اوراق و مدارک مربوط به فعالیتها و قراردادها و فاکتورها و غیره توسط یک بوک کیپر آماده شده و به ادارات مربوطه ارائه شود که در آنجا بایگانی خواهد شد تا در انتهای سال زمانی که حسابرسی سالیانه شرکت انجام شد این گزارش سالیانه با آن گزارشات ماهیانه باید همخوانی داشته باشد. هر ماه برای انجام حسابداری و انجام امور مربوطه به اداره مالیات و اداره آمار و تامین اجتماعی باید مبلغی مطابق جدول زیر بابت حسابداری و بوک کیپینگ بپردازید. هر سال حسابرسی سالیانه قبل از اول ژون سال بعدی باید به اداره مربوطه تحویل داده شود. بدیهی است هر گونه بد قولی موجب جریمه و نیز ساقط شدن اعتبار شما برای امتیازهایی خواهد شد که کشور لیتوانی به سرمایه گذاراران خارجی قول داده است.

در زمان شروع کارهای مربوط به حسابداری و بوک کیپینگ و نیز گزارش سالیانه و نیز آماده سازی سایر مسائل مربوط به این امور و باز کردن پرونده مبلغی بابت آماده سازی پرونده شما بسته به جدول زیر باید پرداخت شود. از آن پس تنها هزینه ماهیانه خواهد بود که این هزینه در صورتیکه یک نفر باشید 130 یورو بابت انجام امور شخصی و شرکتی می باشد. در صورتیکه دو نفر باشید 200 یورو بابت حسابداری هر دو شخص و نیز حسابداری شرکت و از آن پس بازای اضافه شدن هر نفر در شرکت تنها 100 یورو اضافه خواهد شد. قراردادها حتی الامکان بصورت یکساله و یا طی دو قرارداد شش ماهه خواهد بود. چنانچه قرارداد یکساله منعقد شود هزینه کل شامل ده درصد تخفیف خواهد بود.

تعداد سهامداران ست آپ پرونده حسابداری و بوک کیپینگ
یک نفر 750 یورو یکبار 130 یورو ماهیانه
دو نفر 800 یورو یکبار 200 یورو ماهیانه
سه نفر 850 یورو یکبار 300 یورو ماهیانه
چهار نفر 900 یورو یکبار 400 یورو ماهیانه

سه: آدرس دفتر شما، نوع دفتر و ظاهر آن

بعد از گرفتن کارت اقامت شما باید دارای آدرس واقعی باشید که اگر مایل نباشید که دفتر اختصاصی بگیرید ما می توانیم این کار را برای شما بصورت نیمه مجازی انجام دهیم. در این شکل شما دارای میزی هستید که می توانید در اتاق کاری که در آدرسی واقعی هست مشغول بکار شوید. این برای انجام تجارت تمهید دیده نشده ولی اگر از هر اداره دولتی برای بازدید به آنجا سر بزنند شما کاملا موجه خواهید بود. هزینه این مسئله ابتدا شامل تغییر آدرس شما بصورت رسمی می باشد و در مرحله بعد انجام قرارداد رسمی شما بوده و در نهایت هم هزینه سالیانه محل مورد نظر خواهد بود. ما بابت کلیه این خدمات که هر سال قابل تمدید می باشد 900 یورو میگیریم و شما می توانید با همین هزینه هر سال تمدید کنید. هزینه سالهای بعد متناسب با رشد تورم و مسائل قانونی قابل تغییر خواهد بود.

چهار: مدت اقامت شما، ظاهر تجارت شما مانند وبسایت و غیره و سایر موارد.

طبق قوانین لیتوانی شما باید 180 روز از 365 روز سال را در لیتوانی مستقر باشید تا بتوانید اقامت خود را تمدید کرده و نیز اقدام به تمدید آن کنید. این مسئله چنانچه تجارت شما دایر باشد قابل توجیه خواهد بود به شرطی که ورود و خروج شما به حوزه شنگن متعدد باشد. ما می توانیم این موضوع را در سایه تجارت موفق شما در آنجا، پرداخت مالیات و ورود و خروج های متعدد به حوزه شنگن (هر کشوری) توجیه نمائیم.

اخذ اقامت سه ساله لیتوانی

با ما تماس بگیرید

اقامت تحصیلی لیتوانی

مراحل قدم به قدم ثبت نام دانشجو در لیتوانی

مرحله یک: انتخاب دانشگاه یا کالج و رشته تحصیلی

در مرحله اول دانشجو باید اطلاعات مربوط به رشته یا زمینه تحصیلی یا تحقیقی خود را برای ما بفرستد تا ما لیستی از دانشگاه ها بهمراه جزئیات مربوط به رشته ها، هزینه، زمان، مدارک و مسائل مربوط به درخواست تحصیل و گرفتن پذیرش و نیز خوابگاه را برای شما بفرستیم. بعد از این قسمت دانشجو دانشگاه خود را انتخاب نموده و خود را برای برنامه انتخابی و رشته مورد نظر خود آماده میکند.

مرحله دو: جمع آوری مدارک و ارسال برای دانشگاه

دانشجو کلیه فرم هایی که باید جهت درخواست پر کند را دریافت کرده و مدراک مورد نظر را آماده میکند. در صورت نیاز به تایید آپوستل که از سوی ما به شما اعلام خواهد شد باید این کار در کشوری که تحصیل در آن صورت گرفته ، توسط خود دانشجو انجام گیرد. سپس مدارک با پست سریع مانند دی اچ ال بری ما فرستاده خواهد شد.

مدارک مورد نیاز (کلیه مدارک باید ترجمه رسمی تایید شده با دادگستری و آپوستیل باشند و بسته به دانشگاه ممکن است مدارک دیگری نیز درخواست شود)

یک: مدرک پایان تحصیلات دوره دبیرستان بهمراه ریز نمرات (انگلیسی یا روسی)

دو: کپی پاسپورت

سه: چنانچه نام خود را تغییر داده اید باید مدارک مربوطه ضمیمه شود.

چهار: یک قطعه عکس 4 در 6 سانتی متر

پنج: رسید پرداخت هزینه مربوط به درخواست تحصیل در دانشگاه (نام و نام خانوادگی و رشته مورد نظر باید در آن قید شود)

شش: رزومه

نکته مهم: دانشجو باید وکالت به ما بدهد که ما بتوانیم کلیه مراحل مربوط به ثبت نام وی را انجام بدهیم.

مرحله سه: ارزیابی رسمی صلاحیت

طبق قوانین مربوط به تحصیلات عالی در لیتوانی، هر دانشجوئی که درخواست تحصیلات عالیه در لیتوانی داشته باشد و تحصیلات قبلی خود را در محلی خارج از لیتوانی انجام داده باشد باید «ارزیابی رسمی صلاحیت» شود. برای این منظور مدرک تحصیلی پایان دوره دبیرستان باید به مرکز مربوطه جهت ارزیابی ارائه شود. همزمان ما مدارک مربوط به ثبت نام شما را که در مرحله قبل آماده کرده ایم به دانشگاه یا کالج مربوطه ارسال کرده و آنها را در مورد اینکه شما در مرحله ارزیابی هستید مطلع میکنیم.

مدارک مورد نیاز برای ارزیابی رسمی صلاحیت

یک: پر کردن فرم مربوطه

دو: مدرک تحصیلی پایان دوره دبیرستان

سه: ریز نمرات

چهار: پاسپورت

پنج: مدرک اثبات تغییر نام (در صورت تغییر نام)

شش: مدارک دیگر (این مرکز حق درخواست مدارک دیگر هم برای خود نگه میدارد مثلا اگر شما لیسانس خود را گرفته اید و میخواهید برای فوق لیسانس تحصیل کنید آنگاه مدرک لیسانس خود را نیز بهمراه ریز نمرات باید ضمیمه مدارک ارسالی کنید)

نکات مهم

اولا مدارک مورد نیاز دانشگاه ممکن است بسته به کشور قبلی تحصیلی شما شما متفاوت باشد بنابراین ممکن است از شما مدارک دیگر نیز خواسته شود.

دوما: تمامی مدارک باید یا اصل به زبان انگلیسی یا روسی باشند یا ترجمه رسمی تایید شده آپوستل به این زبانها. اسکن مدارک مورد قبول نیست.

سوما: مدارک اصل اگر به زبان لیتونیائی، روسی یا انگلیسی باشند نیاز به ترجمه ندارند.

چهارما: اگر مدارک از طریق نماینده شما ارسال می شود باید «اجازه نامه» از شما داشته باشند.

پنجما: ارزیابی بصورت نرمال حدود یک ماه طول میکشد.

مرحله چهار: ثبت نام

بعد از ارزیابی در صورت قبولی، نامه مشروط پذیرش دانشجو صادر شده و ما شما را مطلع خواهیم کرد. سپس داشنجو هزینه تحصیلی سال اول را پرداخته و مدرک پرداخت برای ما ارسال میشود. بعد از پرداخت، دانشگاه نامه پذیرش نهائی را ظرف یک هفته برای ما ارسال خواهد کرد که ثبت نام شما را تایید میکند.

مرحله پنج: ویزای نوع دی

کلیه دانشجویان ثبت نام شده باید برای ویزای نوع (D) مولتی پل اقدام کنند. ما به شما کمک خواهیم کرد تا مدارک مورد نیاز خود از سوی دانشگاه را همراه خود داشته باشید. سپس دانشجو با در دست داشتن مدارک به نزدیک ترین سفارت لیتوانی در کشور همسایه یا کشور خود (ایران سفارت لیتوانی ندارد و سفارت مجارستان کارهای مربوط به سفارت لیتوانی را در موارد محدود انجام میدهد) مراجعه کرده و درخواست ویزای ملی لیتوانی یا همان ویزای نوع (D) میکند. سفارت ظرف یک هفته ویزای دانشجو را صادر میکند.

مدارک مورد نیاز برای سفارت برای اخذ ویزا

یک: پر کردن فرم های درخواست

دو:نامه میانجیگری دانشگاه برای اخذ ویزای نوع دی

سه: برگه ثبت نام دانشگاه

چهار: مدرک مربوط به محل اقامت (معمولا دانشگاه مدرک خوابگاه ارائه میدهد اگر مایل به گرفتن خانه شخصی باشید این مدرک نیاز است)

پنج: مدرک مبنی بر اینکه از لحاظ مالی توانائی 500 لیتاس در ماه برای یک سال یا حدود 1800 یورو در سال را دارید. اگر بورسیه گرفته باشید که مدرک بورسیه را ارائه میدهید.

شش: یک قطعه عکس 4 در 6 سانتی متر

هفت: پاسپورت دارای تاریخ اعتبار

هشت: بیمه سلامتی معتبر در کشورهای حوزه شنگن به ارزش بیست هزار لیتاس (هر یورو معادل تقریبا 3.45 لیتاس میباشد)

مرحله شش: شروع تحصیل

ما شما را در جریان تمامی تاریخ های شروع دروس و نیز سایر مهلت ها قرار خواهیم داد. دانشجو بعد از ورود به لیتوانی باید قرارداد با دانشگاه امضا کند.

مرحله هفت: اقامت یکساله لیتوانی

دانشجویانی که برای تحصیل به لیتوانی می آیند بعد از اتمام ترم اول باید برای اخذ «تی آر پی» که همان اقامت یکساله لیتوانی می باشد اقدام کنند. ما به شما کمک خواهیم کرد که مدارک مربوط به تی آر پی را آماده کنید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت یکساله لیتوانی

یک: پر کردن فرم های مربوطه

دو: نامه میانجیگری از سوی دانشگاه برای اخذ اقامت

سه: مدرک ثبت نام

چهار: پاسپورت (اصل و کپی)

پنج: یک قطعه عکس 4 در 6 سانتی متر

شش: حساب بانکی معادل 500 لیتاس در ماه برای یکسال که می شود حدود 1800 یورو در سال

هفت: بیمه سلامتی معادل 20 هزار لیتاس بهمراه یک کپی

هشت: مدرک محل اقامت در لیتوانی

نکات مهم

یک: کلیه مدارک باید به زبان لیتوانیائی باشند.

دو: نتیجه این درخواست حدود دو تا چهار ماه طول میکشد.

بعد از اینکه نتیجه مثبت تی آر پی مشخص شد، دانشجو باید در اداره مهاجرت ویلنیوس حاضر شده و امور مربوطه به کارت اقامت را انجام دهد و کارت اقامت یکساله خود را دریافت کند. سپس ظرف یک هفته در شهرداری حاضر شده و محل اقامت خود را اعلام کند. ما به شما این کمک را خواهیم کرد که محل اقامت خود را در شهرداری اعلام نمایید.

هزینه ثبت نام شما در دانشگاه و اخذ پذیرش در صورت موفقیت 3500 یورو خواهد بود. در صورتیکه بعد از انجام کار شما بدلایل نداشتن شرایط پذیرش رد شوید، هزینه اخذ شده از شما 1500 یورو می باشد. هزینه اخذ اقامت لیتوانی بر مبنای تحصیل 3500 یورو می باشد.